Jak informuje portal "Super Express", w słupskim szpitalu przyszły na świat trojczki. Ich rodzice, to pochodzący z Mołdawii Alekdander i Ecatarina. Para spodziewała się narodzin bliźniąt, więc narodziny trzeciej dziewczynki były dla nich sporym zakoczeniem. Maluszki przyszły na świat w 33. tygodniu ciąży, drogą cesarskiego cięcia.

Trojaczki

Do narodzin trojaczków doszło w Wojewódzkim Szpital Specjalistyczny im J. Korczaka. Każda z nowonarodzonych dziewczynek waży ponad 1,5 kg. Z informacji, jakie pojawiły się na stronie placówki wynika, że narodziny trojaczków też były zaskoczeniem. Na szczęście poród odbył się sprawnie i zarówno mama, jak i jej córeczki czują się dobrze.

Pracownicy szpitala wskazują, że ostatni raz poród trojaczków miał miejsce w szpitalu kilkanaście lat temu. Jest to duże wydarzenie dla całego personelu. Także dla rodziców trojaczków to nie małe zaskoczenie. Pani Ecaterina przyznaje, że była nastawiona na narodziny bliźniąt i na dwójkę pociech przygotowywała się w domu.

Noworodek/YouTube @Szpital Ujastek
Noworodek/YouTube @Szpital Ujastek
Noworodek/YouTube @Szpital Ujastek

Ciąża mnoga, kiedy są na nią większe szanse?

Jak wskazują statystyki, częściej do ciąży mnogiej dochodzi u kobiet po 30. i 40. roku życia. Jednym z powodów, dla których tak się dzieje jest to, że właśnie w tym okresie mamy do czynienia z dojrzewaniem pęcherzyka Graafa w jajniku. Z jednej strony może to stanowić przeszkodę w zajściu w ciążę. Z drugiej zwiększa szansę na uwolnienie większej liczby komórek.

Ciążę mnogą częściej notuje się u pań z nadwagą i o wyższym wzroście. Jej szanse zwiększa również to, czy w rodzinie kobiety notowane były przypadki ciąży mnogiej.

Ciąża/YouTube @loveandgreatshoes
Ciąża/YouTube @loveandgreatshoes
Ciąża/YouTube @loveandgreatshoes

Rodzicom trojaczków i samym dziewczynką życzymy dużo zdrowia i siły.

To też może cię zainteresować: Paulina Smaszcz nie mogła przejść obok tego obojętnie. Była żona Macieja Kurzajewskigo uderza w Katarzynę Cichopek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marian Lichtman pogrąża wdowę po Krzysztofie Krawczyku. Sprawę stawia jasno. "Nie może być tak, że Ewa opływa w luksusy"

O tym się mówi: Wymowny znak pojawił się nad Zamkiem Balmoral, gdzie odeszła królowa Elżbieta II. Księżna Kate nie ma wątpliwości, co on oznacza