Jak podaje portal "Money", rząd przewidział dopłaty dla różnych źródeł ciepła, które mogą wynieść maksymalnie 3 tys. zł. Na stronach resortu klimatu pojawił się projekt rozporządzenia wprowadzającego dodatek energetyczny. Wiadomo, jak będzie wyglądał wniosek o wypłatę dodatku.

Pojawił się projekt wniosku o dodatek energetyczny

Rządowe Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia Minister Klimatu i Środowiska, który dotyczy wzoru wniosków o wypłatę rekompensaty i o rozliczenie rekompensaty składanych przez wytwórców ciepła stosujących średnią cenę wytwarzania ciepła z rekompensatą.

Jeden z załączników stanowi wniosek o dodatek energetyczny. Z projektu wynika, że będziemy w nim proszeni o podanie swoich danych takich jak m.in.: imię, nazwisko, numeru PESEL, seria i numer dowodu. Niezbędne jest również podanie numeru konta bankowego, na który zostanie wysłany przyznany dodatek.

Wniosek wymaga również podania od nas informacji o tym, czy nasze gospodarstwo domowe jest jedno- czy wieloosobowe. Jeśli nasze gospodarstwo składa się z więcej niż z jednej osoby, wówczas musimy podać dane pozostałych członków naszego gospodarstwa.

Obligatoryjnym elementem wniosku, jest konieczność wskazania paliwa, jakie wykorzystujemy do ogrzewania. Do wyboru mamy m.in.: kotły na paliwa stałe, kominek, kozę, ogrzewacz powietrza, piec kaflowy na paliwo stałe, czy kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG. Niezbędne będzie podane rodzaju paliwa (gaz LPG, drewno, olej opałowy itd.).

Anna Moskwa/YouTube @TOGETAIR
Anna Moskwa/YouTube @TOGETAIR
Anna Moskwa/YouTube @TOGETAIR

Wysokość dodatków

Osoby, które ogrzewają swoje domy przy pomocy węgla, mogą liczyć na 3 tysiące złotych dodatku. Taka sama kwota przysługiwać ma tym, którzy mają kocioł na pallet drzewny lub inny rodzaj biomasy (wyjątek stanowi drewno kawałkowe). Opalający drewnem mogą liczyć na dodatek w kwocie 1 tys. zł. Olej opałowy zapewni wsparcie w kwocie 2 tys. zł, a gaz LPG - 500 zł.

Z dodatku nie będą mieli możliwości skorzystania ci, których źródło ciepła nie widnieje w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. O dodatek nie mogą się ubiegać również osoby, które ogrzewają domy gazem ziemnym dystrybuowanym przez sieć gazową, a także gazem LPG z tzw. butli gazowej.

Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360

Co sądzicie o dodatkach?

To też może cię zainteresować: Joanna Opozda wbija szpilę nowej partnerce Antka Królikowskiego. Czy będzie nowy skandal

Zoabcz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Niezgoda skomentowała swój związek z Tomaszem Kammelem. Nie szczędziła przykrych słów

O tym się mówi: Samochód prezydenta Ukrainy brał udział w wypadku. W jakim stanie jest Wołodymyr Zełenski