Jak podaje portal "Wirtualna Polska", doszło do odkrycia nielegalnego kanału zakończonego przystanią na jeziorze Szymon. Został on wykonany na terenie posiadłości należącej do spółki męża Marty Kaczyńskiej. Informację o jego powstaniu przekazali rybacy. Poznajcie szczegóły sprawy.

Nielegalny kanał

Z ustaleń, jakie poczynili dziennikarze "Gazety Wyborczej" wynika, że do odkrycia nielegalnego kanału i przystani, doszło na terenie, który należy do spółki Jana Investment. Jej prezesem jest obecny mąż Marty Kaczyńskiej, Piotr Zieliński. Na terenie znajdującej się tu posiadłości, miejscowa ludność widuje córkę tragicznie zmarłej pary prezydenckiej i jej małżonka.

Informacje o niepokojącym stanie linii brzegowej przekazali lokalni rybacy, zgłaszając całą sprawę Zarządowi Zlewni Wód Polskich w Giżycku. Przedstawiciele instytucji przeprowadzili kontrolę, której wyniki wskazywały, że w czasie wykonywanych w tym miejscu prac ziemnych, doszło do uszkodzenia linii brzegowej.

Stwierdzono również wykonanie kanału, którego łączna powierzchnia wynosi łącznie 4845 mkw. W trakcie jego powstawania miało dojść do usunięcia rosnącej tam trzciny wodnej, a także dużej częci dna. Wspomniany kanał rozwidla się i zmienia w przystań.

Marta Kaczyńska / YouTube:  Gazeta Trybunalska
Marta Kaczyńska / YouTube: Gazeta Trybunalska
Marta Kaczyńska / YouTube: Gazeta Trybunalska

Z ustaleń wynika, że wyżej opisane prace, zostały przeprowadzone bez posiadania wymaganych prawem pozwoleń. Zarząd Wód Polskich wskazał, że nie wystąpono do tej instytucji o potrzebne zgody, a wszelkie działania odbyły się poza wiedzą instytucji.

Dużo emocji

Sprawą zajęła się prokuratura. Teren, na których przeprowadzono nielegalne prace zlokalizowane są na obszarze objętym ochroną - Obszarze Chronionym Krajobrazu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Zdecydowano o powołaniu biegłego, którego opinia zdecyduje, czy ktokolwiek w tej sprawie usłyszy zarzuty i jaką ostatecznie kwalifikację mogą przyjąć zarzuty.

Marta Kaczyńska/Youtube @Telewizja Republika
Marta Kaczyńska/Youtube @Telewizja Republika
Marta Kaczyńska/Youtube @Telewizja Republika

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Rolnik z jednej z polskich wsi dokonał na swoim polu zaskakującego odkrycia. Od razu wezwał na miejsce służby

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Niezgoda skomentowała swój związek z Tomaszem Kammelem. Nie szczędziła przykrych słów

O tym się mówi: To właśnie w tej części Polski znajdziecie największe grzyby. Dowodzą tego imponujące zdjęcia