Jak podaje portal "Interia", jeśli możecie poszczycić się niespecjalną spostrzegawczością, a uwielbiacie grzybobranie, powinniście się wybrać do lasów Nadleśnictwa Kędzierzyn. To właśnie stamdąd pochodzą zdjęcia grzybów, których wielkość z trudem pozwala pomieścić je w koszu. Fotografie robią wrażenie!

Imponujące zbiory grzybów

Efektem swojego grzybobrania pochwalił się w sieci pracownik Nadleśnictwa Kędzierzyn (województwo opolskie) Piotr Arent. Mężczyzna zamieścił nagranie, na którym możemy zobaczyć, jak w nieco ponad pół godziny, udało mu się zebrać kosz pełen imponujących prawdziwków.

Na nagraniu widać, jak Arent co rusz natyka się na dorodne okazy grzybów, których - ze względu na rozmiary - po prostu nie da się przeoczyć. Pod zamieszczonym w sieci filmikiem, posypały się komentarze, w których internauci nie kryli podziwu dla grzybowych znalezisk. "Na bogato" - napisał jeden z internautów.

"Jutro tam jedziemy" - napisał inny fascynat grzybobrania. "Do auta i zapraszamy do nas. Nawet przekażemy pinezkę z lokalizacją" - odpowiedzieli pracownicy nadleśnictwa, którzy nie zdradzili na forum publicznym, gdzie dokładnie można znaleźć takie imponujące okazy.

O tym należy pamiętać w czasie grzybobrania

Wybierając się na grzybobranie powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Najważniejsza z nich to zbieranie grzybów, które faktycznie znamy i co do których mamy pewność. Jeśli w naszym koszyku znajdą się grzyby, co do których brak nam pewności, najlepiej skorzystać z porady bardziej doświadczonych grzybiarzy lub pracowników sanepidu.

Warto też pamiętać o tym, żeby zbierać grzyby w miejscach, gdzie jest to dozwolone, dzięki temu unikniemy mandatu. Warto też wybierać grzyby dobrze wykształcone, dzięki czemu unikniemy pomyłki, która może nas kosztować zdrowie, a nawet życie. Wreszcie, zbierając grzyby, nie niszczmy grzybni i nie zakłócajmy spokoju dzikich zwierząt.

A wy, jakimi zdobyczami z grzybobrania możecie się pochwalić?

To też może cię zainteresować: Katarzyna Niezgoda skomentowała swój związek z Tomaszem Kammelem. Nie szczędziła przykrych słów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joanna Opozda wbija szpilę nowej partnerce Antka Królikowskiego. Czy będzie nowy skandal

O tym się mówi: Rolnik z jednej z polskich wsi dokonał na swoim polu zaskakującego odkrycia. Od razu wezwał na miejsce służby