Długoterminowe prognozy pogody mają to do siebie, że są tworzone na podstawie szeregu danych zebranych w określonym czasie. Są dość umowne w przypadku Polski, gdyż warunki atmosferyczne w naszym kraju są bardzo zmienne.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił długoterminową prognozę pogody

Nie są to dobre wieści dla mieszkańców Polski, gdyż przewidywania pogodowe obejmują gwałtowne zmiany warunków atmosferycznych, które mogą skutecznie zniweczyć wiele planów milionom Polaków.

Jak się okazuje, druga połowa września upływać będzie niezwykle dynamicznie i nie będzie przypominała mijającej właśnie pierwszej połowy miesiąca, w której cyklony są jeszcze hamowane przez antycyklony odgradzające nas przez pewien czas od napływających niżów.

Według Super Expressu, kolejne dni i tygodnie okraszone mają być zmiennością warunków atmosferycznych, a to za sprawą wdzierającego się nad nasz kraj niżu. Spowoduje on częstsze opady deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu oraz gradobicia. Ponadto możemy spodziewać się licznych Alertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, związanych z porywistymi podmuchami wiatru, burzami i ulewnymi opadami deszczu.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Resort zdrowia planuje zmiany w ustawie refundacyjnej leków. Najbardziej uderzą one w seniorów

O tym się mówi: Księżna Kate zdradziła, co książę Louis powiedział jej po odejściu królowej Elżbiety II. Trudno nie wzruszyć się jego słowami