Jak przypomina portal "Pomponik", Jarosław Jakimowicz od kilku lat współpracuje z Telewizją Polską. W kanale TVP Info prowadzi program "W kontrze", choć znany jest również ze swojej aktywności w mediach społecznościowych. W ostatnich dniach było głośno o jego oskarżeniach i groźbach pod adresem Pawła Deląga i broniącego go Macieja Dowbora. Teraz Jakimowicz zabrał głos w sprawie dymisji Jacka Kurskiego. I tym razem jego wpis wywołał w sieci burzę.

Odejście Jacka Kurskiego

W poniedziałek 5 września media obiegła zaskakująca informacja o dymisji Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Niemal natychmiast ruszyła lawina spekulacji, co do powodów takiej decyzji. Sam Kurski w oświadczeniu wydanym w mediach społecznościowych wskazywał, że wszystko było uzgodnione z nim przez "jego środowisko polityczne".

W kuluarach mówi się jednak, że Kurski nie miał pojęcia o tym, że zostanie usunięty z TVP, a decyzja o jego dymisji miała stanowić wynik zbyt dużej władzy, jaką prezesura dawała Kurskiemu. Niezależnie od faktycznych powodów zwolnienia Kurskiego, jego zwolnienie wywołało sporo emocji.

Głos w sprawie zabrał nawet jeden z najbardziej kontrowersyjnych "dziennikarzy" TVP Info - Jarosław Jakimowicz. Co dokładnie powiedział?

Jarosław Jakimowicz komentuje odejście Jacka Kurskiego z TVP

Jarosław Jakimowicz znany jest z niespecjalnie wyszukanego języka, którego użył także przy okazji odejścia Kurskiego z Woronicza. W swoim wpisie pomieścił uwielbienie dla byłego już prezesa TVP, wyrażając żal, że "jest tylko jeden Jacek Kurski, bo wsadzić by go chciał do rządu, do biznesu i w parę innych miejsc". Nie zabrakło też obraźliwych uwag wobec opozycji.

Jakimowicz stwierdził, że na opozycję i dziennikarzy "mediów z zachodnim kapitałem" padł "blady strach" w związku z dalszą przyszłością Jacka Kurskiego. Zdaniem "dziennikarza" TVP Info, strach ten wywołuje przyszłość Kurskiego i obawa o to, że ich wykończy, jeśli dostanie takie właśnie zadanie.

Pod postem pojawiła się masa komentarzy, wśród których wiele było dość krytyczna wobec wynurzeń Jakimowicza. Jeden z internautów poradził Jakimowiczowi, żeby zastanowił się nad tym, jaka przyszłość czeka jego samego.

Co sądzicie o najnowszym wpisie Jarosława Jakimowicza?

To też może cię zainteresować: Ruszyły kontrole płatników abonamentu RTV. Pod lupą są głównie dwie grupy społeczne. Jakie kary grożą za używanie odbiorników bez opłaty

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaginął 13-letni chłopiec. Policja pilnie apeluje o pomoc. Każda informacja jest na wagę złota

O tym się mówi: Rząd rozważa podniesienie zasiłku na pokrycie kosztów ostatniego pożegnania. Wiadomo, jaką podwyżkę rozważają rządzący