Wypełniając kwestionariusze podczas spisów powszechnych, poinformowaliśmy rząd o wielu aspektach naszego życia, a przede wszystkim o tym, co posiadamy, ile posiadamy, z czego korzystamy i za co można jeszcze od nas wyciągnąć pieniądze.

Kontrolerzy zapukają głównie do dwóch grup społecznych

Jak pamiętamy, jakiś czas temu rząd ogłosił dopłaty do telewizorów po tym, gdy zapowiedziano wprowadzenie nowej technologii transmisji telewizyjnych. Zmiany te spowodowały potrzebę wymiany odbiorników telewizyjnych na nowsze technologicznie w przypadku wielu gospodarstw domowych.

Składając wniosek o dotację na zakup telewizora, poinformowaliśmy jednocześnie rządzących o tym, że posiadamy odbiornik.

Dlatego też aktualnie media informują o trwających kontrolach, które mają na celu ustalenie, którzy posiadacze odbiorników radiowo-telewizyjnych opłacają abonament, a których należy ukarać za uchylanie się od narzucanego nam obowiązku od 21 kwietnia 2005 roku, kiedy to weszła w życie ustawa regulująca w naszym kraju zasady opłat abonamentowych.

Jak donosi Interia, osoby powołane na stanowisko kontrolerów mają za zadanie sprawdzenie głównie dwóch grup społecznych: osób, które zarejestrowały niegdyś odbiorniki, lecz obecnie nie opłacają abonamentu, a także tych, którzy nigdy w życiu nie zarejestrowali żadnego odbiornika.

Gdy okaże się, że kontroler uzna, że jest w posiadaniu dowodów na nieuprawnione nieopłacenie abonamentu, będzie sobie rościł prawo ukarania obywatela trzydziestokrotnością miesięcznej opłaty abonamentowej, co daje 735 zł.

To jednak nie wszystko, gdyż możemy otrzymać wezwanie do zapłaty i według medialnych doniesień, to ma nas obligować do uiszczenia ustalonej przez urzędników zaległości.

Kto składał wniosek o dodatek na zakup nowego telewizora?

Jak informował portal "Życie News": NA JAW WYCHODZĄ KULISY RELACJI ANGELINY JOLIE I BRADA PITTA. AKTORKA NIE OSZCZĘDZIŁA BYŁEGO MĘŻA I ZARZUCA MU NAPRAWDĘ WIELE. POJAWIŁ SIĘ RAPORT FBI

Przypomnij sobie: JOANNA KORONIEWSKA OPUBLIKOWAŁA ZDJĘCIE ZE STARSZĄ CÓRKĄ. JANINA OBCHODZI 13. URODZINY. FANI AKTORKI SĄ PEWNI TEGO, DO KOGO PODOBNA JEST NASTOLATKA