Jak podaje portal "Pomponik", kabaret Neo-Nówka cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, choć po ostatnim skeczu "Wigilia 2022" opinie te są dość mocno podzielone. Ostatnio jeden z kabareciarzy z Neo-Nówki postanowił wytknąć Polakom kilka ich wad. Oj, znów zrobiło się gorąco!

Roman Żurek z Neo-Nówi o Polakach

Kabareciarze z Neo-Nówki dość często w swoich skeczach skupiają się na kwestiach, które w społeczeństwie budzą najwięcej emocji. W przygotowywanych występach starają się nawiązywać do bieżącej sytuacji w kraju i najbardziej palących tematów. Nie boją się przy tym wsadzić kija w mrowisko.

Teraz Roman Żurek w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" postanowił podzielić się swoimi refleksjami dotyczącymi polskiego społeczeństwa. Jego zdaniem wciąż powtarzamy te same błędy, a historia niczego nas nie uczy. Jednym z najpoważniejszych zdaniem Żurka, jest brak poczucia wspólnoty, co ułatwia dzielenie nas.

"Od zawsze podatni jesteśmy na te same mechanizmy manipulacyjne i sytuacje, tylko nazwiska i osoby, które pociągają za ich sznurki, się zmieniają" - dodał z przekonaniem członek Neo-Nówki, który z wykształcenia jest historykiem.

Nie da się ukryć, że prawdziwym przekleństwem czasów, w jakich żyjemy są fake newsy. Członek kabaretu Neo-Nówka podkreślił, że mamy skłonność do bezkrytycznego przyjmowania treści, na jakie natrafiamy w sieci. Nie próbujemy zweryfikować informacji, zwłaszcza, jeśli dana rzecz wpisuje się jakoś w nasze pojmowanie świata.

Roman Żurek/YouTube @OPOstories from the NBA
Roman Żurek/YouTube @OPOstories from the NBA
Roman Żurek/YouTube @OPOstories from the NBA

Neo-Nówka nie jest anty-PiSem

Po głośnym skeczu "Wigilia 2022" pod adresem Neo-Nówki posypały się pełne nienawiści komentarze. Wskazywano, że członkowie kabaretu działają na rzecz opozycji i stanowią element tzw. anty-PiSu. Roman Żurek wskazuje, że takie podejście do sprawy, wskazuje, że nie wszyscy dobrze zrozumieli intencje, jakie im przyświecały.

Przypomniał, że w skeczu negatywnie przedstawiono obie strony politycznego sporu, zarówno obecny obóz władzy, jak i opozycję.

Zgadzacie się z oceną przedstawioną przez Romana Żurka?

To też może cię zainteresować: Minister Marlena Maląg poinformowała o wsparciu w wysokości 3 tysięcy złotych. Kto może liczyć na te środki

Zobacz, o czym jeszcze piasliśmy w ostatnich dniach: Kolejne tajemnice Krzysztofa Krawczyka ujrzały światło dzienne. Nie wszyscy mieli tego świadomość

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia dotyczące 14. emerytury. Jej wypłata zagrożona. Nie na takie informacje czekali seniorzy