Jak podaje portal "Super Express", w trakcie odbywającej się we wtorek 6 września konferencji prasowej, minister Marlena Maląg zapowiedziała, że rząd nie zostawi przedsiębiorców w trudnej sytuacji. Szefowa resortu pracy, rodziny i polityki społecznej zdradziła, na jakie kwoty mogą liczyć poszkodowani przedsiębiorcy w związku z dramatyczną sytuacją na Odrze.

Rząd oferuje pomoc nadodrzańskim przedsiębiorcom

Minister Marlena Maląg przypomniała, że rząd starał się pomóc przedsiębiorcom, którzy przez pandemię koronawirusa nie mogli prowadzić swojej działalności. Teraz oferuje pomoc prowadzącym firmy nad Odrą, którzy na skutek trwającego tam kryzysu odnotowali spadek przychodów.

Minister Marlena Maląg / YouTube: Tysol Pl
Minister Marlena Maląg / YouTube: Tysol Pl
Minister Marlena Maląg / YouTube: Tysol Pl

Rozwiązaniem proponowanym przez rząd jest wprowadzenie świadczenia postojowego w kwocie 3010 zł. Jest to dodatek jednorazowy, z którego będą mogli skorzystać ci, którzy odnotowali co najmniej 50 procentowy spadek obrotów.

Zapytana o przyjęty próg procentowy, Marlena Maląg odpowiedziała, że został on wypracowany w trakcie konsultacji prowadzonych z przedsiębiorcami. Dodała również, że wnioski o świadczenie postojwe będzie można składać jedynie drogą elektroniczną, a obsługą całeo przedsięwzięcia zajmie się Zakłda Ubezpieczeń Społecznych.

Dla kogo wsparcie?

Ze wsparcia będą mogli skorzystać przedstawiciele branży turystycznej (w tym m.in. hotele), gastronomicznej, a także przedsiębiorcy prowadzący działalność sportowo-rekreacyjną. Dokładna lista podmiotów uprawnionych do pobierania świadczenia ma zostać sformułowana w rozporządzeniu.

Pieniądze/YouTube @Flexin
Pieniądze/YouTube @Flexin
Pieniądze/YouTube @Flexin

Co sądzicie o wysokości pomocy oferowanej przez rząd nadodrzańskim przedsiębiorcą?

To też może cię zainteresować: Kolejny pomysł rządu na wsparcie Polaków przed nachodzącą zimą. Pominięto blisko 800 tysięcy rodzin

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wystarczy kilka zapałek wsadzonych do doniczki, aby osiągnąć zaskakujące efekty. Ten patent stosują hodowcy roślin na całym świecie

O tym się mówi: Kolejne tajemnice Krzysztofa Krawczyka ujrzały światło dzienne. Nie wszyscy mieli tego świadomość