Jak przypomina portal "Money", rząd Mateusza Morawieckiego stara się zapewnić wszystkim Polakom dopłaty do różnych źródeł ciepła. Ze wsparcia finansowego mogą korzystać już posiadacze pieców węglowych. Opozycja wytyka rządzącym, że ustawy dotyczące kolejnych grup pisane są na kolanie, o czym świadczyć ma choćby fakt, że zapomniano o 800 tysiącach polskich rodzin, które ogrzewają swoje domy prądem.

Kolejne problemy rządu Mateusza Morawieckiego

Nie da się ukryć, że rząd Mateusza Morawieckiego nie rządzi w łatwych czasach. Po kryzysie pandemicznym, przychodzi się nam mierzyć ze skutkami wojny na Ukrainie, którymi jest między innymi wzrost cen energii i ogrzewania. Inną sprawą jest jednak to, w jaki sposób rządzący radzą sobie z problemami.

"Gazeta wyborcza" wskazuje, że rząd stara się pomóc Polakom, których dotknęły problemy z rekordowymi cenami gazu i innych paliw, jakie wykorzystywane są do ogrzewania domów. W pierwszej kolejności ustalono dodatek węglowy w wysokości 3 tysięcy złotych. Jednak to nie rozwiązuje problemu dostępności węgla.

Potem rząd Morawieckiego z opóźnieniem zajął się kwestią innych źródeł ciepła. Jak ostatecznie będzie wyglądała ta pomoc? Jeszcze nie wiadomo, bo wciąż toczą się prace nad projektem, tym razem w Senacie, który zapowiedział zmiany w ustawie.

Grzejnik/YouTube @Forum Wiedzy
Grzejnik/YouTube @Forum Wiedzy
Grzejnik/YouTube @Forum Wiedzy

Rząd zapomniał o 800 tys. polskich rodzin

Przy próbie pomocy polskim rodzinom w kwestii ogrzewania domu, rząd zupełnie pominął te gospodarstwa domowe, w których prąd stanowi główny sposób ogrzewania domów. Grupa ta jest całkiem spora. Z szacunków GUS wynika, że w 2018 roku było to blisko 800 tys. rodzin.

I choć rząd zapowiada zamrożenie wzrostu cen energii elektrycznej, to nie obejmie ona osób, które za pomocą prądu ogrzewają swoje domy czy mieszkania. "Zapowiadany limit wyklucza ogrzewających się prądem, którzy z natury rzeczy mają duże zużycie prądu, choć nie muszą mieć - jak powiedział premier - głębokich kieszeni" - czytamy w "Gazecie wyborczej".

Energia eleketryczna/YouTube @Teoria Elektryki
Energia eleketryczna/YouTube @Teoria Elektryki
Energia eleketryczna/YouTube @Teoria Elektryki

Co sądzicie o działaniach rządu w sprawie dofinansowywania źródeł ciepła?

To też może cię zainteresować: Niepokojące doniesienia dotyczące 14. emerytury. Jej wypłata zagrożona. Nie na takie informacje czekali seniorzy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wystarczy kilka zapałek wsadzonych do doniczki, aby osiągnąć zaskakujące efekty. Ten patent stosują hodowcy roślin na całym świecie

O tym się mówi: Żona Pawła Golca przerwała milczenie. Jej szczery wywiad nie pozostawia złudzeń. Co ujawniła Katarzyna Golec