Jak podaje portal "Wirtualna Polska", druga połowa trwającego tygodnia przyniesie drastyczną zmianę w pogodzie. Należy spodziewać się opadów deszczu i gradu, a także sporej różnicy temperatur - w niektórych miejscach zobaczymy niemal 30 stopni Celsjusza, w innych osiągając zaledwie 10 stopni.

Zbliża się niebezpieczna pogoda

Już na czwartek synoptycy z IMGW przewidują zmiany w pogodzie. Z prognoz wynika, że największe ryzyko pojawienia się burz notować będziemy w województwach: opolskim, śląskim, dolnośląskim oraz małopolskim. Na południu temperatura może wzrosnąć do 25-26 stopni. W czasie burz, porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 60 km/h.

Prognoza zagrożeń meteo na czwartek 8 września/imgw.pl
Prognoza zagrożeń meteo na czwartek 8 września/imgw.pl
Prognoza zagrożeń meteo na czwartek 8 września/imgw.pl

W województwach lubuskim, wielkopolskim oraz łódzim możliwe są opady gradu. Niestety piątek nie przyniesie zmian w pogodzie. W dalszym ciągu na południowym wschodzie należy spodziewać się burz. Na północy temperatura mocno spadnie - w najcieplejszym momencie dnia, zobaczymy tam zaledwie 11-12 stopni Celsjusza.

Prognoza zagrożeń meteo na piątek 9 września/imgw.pl
Prognoza zagrożeń meteo na piątek 9 września/imgw.pl
Prognoza zagrożeń meteo na piątek 9 września/imgw.pl

Cyklon Peggy mocno zamiesza w europejskiej pogodzie

Cyklon Peggy przyniesie potężne załamanie pogody w zachodniej części Europy. Przyniesie on nad Wielką Brytanię i Irlandię nie tylko opady ulewnego deszczu, ale także porywisty wiatr, który może przekraczać prędkość 100 km/h.

Peggy oddziaływać będzie również na pogodę we Francji i choć tam prędkość wiatru będzie niższa, to w dalszym ciągu należy się spodziewać ulewnych opadów deszczu. Cyklon Peggy będzie też oddziaływał na pogodę w naszym kraju, przyczyniając się do przełamania obszaru wyżowego, jaki w ostatnich dniach zapewniał nam słoneczną aurę.

Odczuwacie już widmo zmieniającej się pogody?

To też może cię zainteresować: Jacek Kurski przerwał milczenie. Jest oficjalny komentarz po stracie stanowiska w TVP

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie ważnej dla seniorów. Co dokładnie powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości

O tym się mówi: Największy sekret małżeństwa Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy ujawiony. Aktor sam się wygadał. To wyznanie zaskoczyło wiele osób