Jak przypomina portal "Super Express", po wakacyjnej przerwie Jarosław Kaczyński wznowił swój objazd po Polsce. W trakcie jednego ze spotkań ze swoimi zwolennikami, prezes PiS zabrał głos w sprawie emerytur stażowych. Niestety czekający na wprowadzenie tego rozwiązania, nie mają powodów do zadowolenia. Poznajcie szczegóły!

Jarosław Kaczyński znów ruszył w Polskę

W miniony weekend prezes Kaczyński wybrał się do wschodniej i południowej części kraju, gdzie brał udział w spotkaniach ze swoimi sympatykami. W trakcie rozmów z wyborcami poruszył wiele ważnych kwestii. Jedna z nich dotyczyła czekających nas wyborów samorządowych.

Choć pierwotnie miały się one odbyć jesienią 2023 roku, PiS uznał, że lepiej będzie je przenieść na wiosnę 2024 roku, tak aby nie kolidowały one z zaplanowanymi również na jesień przyszłego roku wyborami parlamentarnymi. Kaczyński zapowiedział, że jego partia wystąpi z projektem wydłużenia kadencji samorządowców o kolejne pół roku.

Jarosław Kaczyński/YouTube @naTemat.pl
Jarosław Kaczyński/YouTube @naTemat.pl
Jarosław Kaczyński/YouTube @naTemat.pl

Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie tzw. emerytur stażowych

W trakcie wizyty w Nowym Sączu, Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie tzw. emerytur stażowych. Wprowadzenia ich do polskiego systemu emerytalnego zaproponowali między innymi prezydent Andrzej Duda, jak i związkowcy z OPZZ. Obecnie w Sejmie znajdują się aż trzy projekty dotyczące tego zagadnienia.

Wygląda jednak na to, że na razie nie ma szans, aby którykolwiek z tych projektów wszedł w życie. "Szanuję postulat wprowadzenia emerytur stażowych i pewnie któregoś dnia będzie zrealizowany, ale będzie trzeba chyba trochę zaczekać, gdyż w tym momencie nas na to, niestety, nie stać" - powiedział Jarosław Kaczyński do swoich sympatyków.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

Spodziewaliście się takich słów z ust Jarosława Kaczyńskiego?

To też może cię zainteresować: Jacek Kurski znika z telewizji publicznej, a jego żona do niej wraca. Kurski zadbał o dobrą posadę dla Joanny Kurskiej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jacek Kurski przerwał milczenie. Jest oficjalny komentarz po stracie stanowiska w TVP

O tym się mówi: Jest oficjalne oświadczenie w sprawie Agnieszki Chylińskiej. Jej agentka zabrała głos. Co się stało