Jak podaje portal "O2", w nocy z niedzieli na poniedziałek na Bałtykiem można było zobaczyć niezwykłe zjawisko. Mieszkańcy Rewie i Kołobrzegu mieli okazję podziwiać zorzę polarną. Nie jest to szczególnie częste zjawisko w naszych szerokościach geograficznych. Wydarzenie udało się uwiecznić na nagraniach.

Zorza polarna nad Polską

Mieszakańcy nadmorskich miejscowości mieli okazję oglądać w nocy z niedzieli na poniedziałek zorzę polarną. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia dokumentujące to zjawisko. Zostały zrobione w miejscowości Rewa i w Kołobrzegu, choć nie można wykluczyć, że i w innych miejscowościach można było zobaczyć zorzę.

Zorza polarna to spektakularne zjawisko, które występuje głównie w górnej warstwie atmosfery w pobliżu biegunów magnetycznych Ziemii. Dość rzadko zdarza się, że można je zobaczyć nawet na wysokości 50 równoleżnika. Nad naszym krajem nie możemy zobaczyć zorzy szczególnie często.

Z informacji przekazanych przez "Lubuskich Łowców Burz" wynika, że w szczytowym momencie można było podziwiać fioletowo zielone światła na niebie nieuzbrojonym okiem, choć najlepiej prezentują się one na zdjęciach robionych w trybie naświetlania.

Pod postem zaroiło się od komentarzy

Post ze zdjęciami zorzy polarnej, szybko zyskał uwagę internautów, którzy w komentarzach nie kryli zachwytów nad pięknem natury. Wielu podkreślało, że żałuje, że nie mogli zobaczyć zorzy polarnej na żywo. Nie brakło również komentarzy, suegerujących, że na przedstawionych zdjęciach, zjawisko prezentuje się "dość sztucznie".

A wam, udało się zobaczyć zorzę polarną?

To też może cię zainteresować: Joanna Koroniewska dała się ponieść emocjom i powiedziała, co myśli o swoim mężu. Takich słów nikt się nie spodziewał

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odszedł uwielbiany artysta związany z programem "Sanatorium miłości". Bohaterowie formatu nie kryją smutku

O tym się mówi: Kandydaci na rodziców chrzestnych muszą się liczyć ze sporymi wymaganiami. Takie pytania może im zadać duchowny