Jak podaje portal "Super Express", w wieku 84. lat zmarł Edward Hulewicz. Wykonawca kultowej piosenki "Za zdrowie pań", największą popularnością cieszył się w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Artysta zmarł w hospicjum, w otoczeniu najbliższych.

Nie żyje Edward Hulewicz

Edward Hulewicz najwieksze triumfy święcił w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Ostatnio przypomniał o sobie, wykonując piosenkę do programu "Sanatorium miłości". To właśnie on zaśpiewał znany z czołówki numer "Bo życie jedno mam". Hulewicz od lat mierzył się z chorobą nowotworową.

Przez lata udwało mu się walczyć z chorobą, jednak w lipcu tego roku przeszedł Covid-19, co bardzo mocno odbiło się na jego ogólnym stanie. Ostatnie dni swojego życia spędził w hospicjum, gdzie miał zapewnioną całodobową opiekę. Byli też z nim jego bliscy oraz przyjaciele.

Odejście Edwarda Hulewicza zasmuciła wiele osób. Jego śmierć poruszyła między innymi twórców i uczestników programu "Sanatorium miłości". Wiesia Kwiatek, która brała udział w pierwszej edycji miłosnego show TVP, przyznała, że piosenka z czołówki programu wyśpiewana przez Hulewicza, mocno wszystkich poruszyła.

"Przypominaliśmy sobie nasze najlepsze chwile w życiu i powtarzaliśmy "bo teraz jest mój czas". Szkoda, wielka, wielka szkoda, że coraz częściej odchodzą idole z naszej młodości" - powiedziała Wiesia.

Kim był Edward Hulewicz?

Edward Hulewicz przyszedł na świat 22 listopada 1937 roku w miejscowości Bereźne na Wołyniu. Był nie tylko piosenkarzem, ale także kompozytorem, autorem tekstów, rysownikiem i malarzem. To on założył zespół Tarpany. W zespole śpiewały, oprócz samego Hulewicza, Halina Frąckowiak i Halina Żytkowiak.

W latach 70. Hulewicz skoncetrował się na karierze solowej. Dekadę później przeniósł sie do Stanów Zjednoczonych, gdzie występował przede wszystkim w klubach polonijnych. W kolejnych latach był aktywny artystycznie.

Artysta zmarł w niedzielę 4 września.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy kondolencje.

To też może cię zainteresować: Powrót do czasów PRL. Kto z nas pamięta jeszcze szkołę z tamtych lat

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jeśli chcesz być bogaty, lepiej nie trzymaj tych rzeczy w portfelu. Niektóre przedmioty odpychają pieniądze

O tym się mówi: Wiadomo już, kiedy można spodziewać się pierwszego śniegu. Pojawiła się długoterminowa prognoza pogody IMGW. Eksperci przekonują, że zima zaskoczy