Jak podaje portal "O2", ksiądz Janusz Chyła zamieścił w sieci swoją opinię na temat tatuaży. Jego słowa wywołały w sieci spore poruszenie. W sprawie zabrał głos również inny duchowny, jezuita Grzegorz Kremer. Poznajcie szczegóły!

Burza o tatuaże

Ostatni dzień lata był gorący i to nie za sprawą pogody, a sporu, jaki 31 sierpnia rozgorzał w sieci. Dzień wcześniej ksiądz Janusz Chyła postanowił wyrazić w mediach społecznościowych swoją opinię na temat tatuaży. "Moda przemienie, a tatuaże pozostaną" - napisał duchowny.

Jego słowa wywołały natychmiastową reakcję. W odpowiedzi na post duchownego, jezuita Grzegorz Kremer napisał "no i?". Ksiądz Chyła napisał, że stwierdził jedynie fakt, dopytując, czy nie jest to prawdą.

Jezuita postanowił odpowiedzieć, wskazując, że duchowny dopuścił sie nadmiernego i krzywdzącego uproszczenia. Dodał również, że stosowanie podobnych uogólnień, jeśli o czymś świadczy, to tylko i wyłącznie o osobach, które ich dokonują. Kremer przypomniał również, że nie każdy tatuaż jest kwestią mody.

Jezuita pokazał własny tatuaż

Jezuita na tym nie poprzestał. Zamieścił zdjęcie własnej ręki, na której znajduje sie tatuaż w postaci napisu "Bóg jest dobry". Do zdjęcia dołączył komentarz, który nawiązywał do Pisma Świętego. Podkreślił, że jego tatuaż nie jest wacle podążaniem za jakąkolwiek modą, ale "pieczęcią" i "niezmywalnym znakiem", który zawsze przypomina o tym, co najważniejsze.

Wpis popularnego jezuity spotkał się ze sporą krytyką ze strony części prawicowych mediów, które zastanawiały się, od kiedy duchowny potrzebuje napisu na ręce, aby nie zapominać, co powinno być najważniejsze w życiu.

Także wpis księdza Chyły nie spotkał się ze szczególnie ciepłym przyjęciem. Internauci wskazywali, że jeśli duchowny nie chce ulegać modzie, niech po prostu nie robi tatuażu.

A wy, co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Ilona Łepkowska zdradziła, jaką emeryturę dostaje. Kwota może być dla wielu osób sporym zaskoczeniem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ta roślina powinna znaleźć się w każdym domu. Skutecznie czyści powietrze i nie tylko. O czym mowa

O tym się mówi: Kabaret Neo-Nówka odpowiada na słowa Donalda Tuska. Zapowiada aktualizację jednego ze swoich numerów