Jak podaje portal "Wirtualna Polska", członkowie Neo-Nówki postanowili skomentować w mediach społecznościowych słowa Donala Tuska, który przywołał ich skecz w kontekście regulaminu, jaki wprowadzono na ławkach umieszczonych w konturze Polski. Kabareciarze nie mogli przejść obok tego obojętnie. Jak zareagowali?

Ławki, Tusk i kabaret

W kilku miastach Polski pojawiły się ławki, które umieszczone są w konturze naszego kraju. Jednak to nie ich walory estetyczne przyciągnęły uwagę wszystkich, ale ich długi i miejscami dość absurdalny regulamin, a także to, że wykluczają osoby z niepełnosprawnością poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Na początku wskazywano, że te patriotycznie wyglądające ławeczki postawiono w ramach kampanii promocyjnej prowadzonej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Rzecznik rządu Piotr Müller wskazał, że kampania prowadzona jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Ławki wywołały sporo emocji, a ich postawienie komentowano szeroko w mediach.

Ławki z konturem polski/YouTube @Silesia Flesz TV
Ławki z konturem polski/YouTube @Silesia Flesz TV
Ławki z konturem polski/YouTube @Silesia Flesz TV

Do inicjatywy odniósł się również Donald Tusk. Zrobił to w trakcie Campus Polska Przyszłości. "Nie uwierzycie, ale ławka ma regulamin złożony z 15 punktów. Ja nie jestem z Neo-nówki, ja czytam dokument. Przeczytam tylko fragmenciki, bo to jest w jakimś sensie instrukcja obsługi życia w Polsce pod tą władzą" - powiedział w trakcie swojego wystąpienia przewodniczący PO.

Neo-Nówka odpowiada na słowa Donalda Tuska

W mediach społecznościowych członkowie Neo-Nówki przyznali, że zapoznali się z regulaminem wspomnianych ławeczek i przyznali, że w swoim słynnym skeczu "Wigilia 2022" "nie doszacowali poziomu absurdu w naszym kraju". Zapowiedzieli też, że ich numer zostanie poprawiony.

Swój wpis zakończyli mało optymistyczną informcją, odnoszącą się do szacowanego poziomu, jaki w sierpniu tego roku osiągnęła inflacja. Zgodnie z wstępnymi szacunkami inflacja rok do roku wyniosła 16,1 procent.

Co sądzicie o wspomnianych ławkach i zapowiedzi Neo-Nówki?

To też może cię zainteresować: Ilona Łepkowska zdradziła, jaką emeryturę dostaje. Kwota może być dla wielu osób sporym zaskoczeniem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Premier Mateusz Morawiecki podjął ważną decyzję. Wydano w tej sprawie specjalne zarządzenie. O co chodzi

O tym się mówi: Nagranie kazania podbija sieć. Internauci nie kryją zachwytu postawą duchownego. "Na takie msze to bym chodził"