Jak podaje portal "Interia", w sieci pojawiło się nagranie, które w kilka godzin stało się prawdziwym hitem. Wideo pochodzi z jednego z kazań wygłoszonych przez księdza Piotra Pawlukiewicza, którego nie ma już niestety wśród żywych. Internauci nie ukrywają, że taki styl głoszenia kazań, bardzo im się podoba.

Nagranie kazania podbiło sieć

Kanał "Znaleziono w sieci" udostępnił nagranie kazania wygłoszonego przez księdza Piotra Pawlukiewicza 10 grudnia 2012 roku. Była to nauka rekolekcyjna odbywająca się w Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego we Wrocławiu Maciejówka.

Na początku filmu słyszymy z ust duchownego pytanie, czy mamy do czynienia z "epidemią zakazu chwalenia facetów". Przyznał, że zna małżeństwa, w których mąż nie słyszał pochwały nawet przez 2 lub 3 dekady, a za to non stop słyszał krytykę. Kolejne słowa duchownego sprawiają, że wierni zgromadzeni na naukach, co chwilę wybychają śmiechem.

Nagranie z miejsca podbiło serca internautów. Pod filmikiem zaroiło się od wyrazów zachwytu, osób komentujących nagranie. Jedna z internautek napisała, że duchownemu udało się podać z humorem przepis na udany związek. Ktoś inny zauważył, że od razu widać, że ten ksiądz jest po prostu stworzony "do tej roboty". "Na takie msze to bym chodził" - czytamy w kolejnym komentarzu.

Popularne nagranie sprawiło, że wiele osób po raz pierwszy usłyszało o księdzu Pawlukiewiczu. Niestety duchownego nie ma już wśród nas - odszedł 21 marca 2020 roku w wieku zaledwie 59 lat. Rekolekcjonista zmagał się z chorobą Parkinsona. Wygłaszane przez niego kazania przyciągały tłumy. Do dziś jego nauki cieszą się w sieci sporą popularnością.

Ks. Piotr Pawlukiewicz/YouTube @Znalezione w sieci Pl
Ks. Piotr Pawlukiewicz/YouTube @Znalezione w sieci Pl
Ks. Piotr Pawlukiewicz/YouTube @Znalezione w sieci Pl

Jak podoba się wam to kazanie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Krewni czekają, aż odejdę z tego świata. Myślą o przejęciu mojego mieszkania, ale z góry się zabezpieczyłam

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebawem ruszą prace nad kolejnymi dodatkami do ogrzewania. Polacy sami wybiorą o jaki dodatek będą się starać

O tym się mówi: Odszedł ceniony polityk i laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Kondolencje płyną z całego świata