Jak podaje portal "Interia", Zielistka Sternberga to roślina, która potocznie bywa określana także jako "trawka", to niezwykle pożyteczna roślina. Charakteryzuje się działaniem oczyszczającym powietrze, a także antybakteryjnym. Do tego nie jest rośliną specjalnie wymagającą.

Zielistka Sternberga

Zielistka Sternberga jest rośliną z długimi i wąskimi liśćmi, które mogą osiągać długość do nawet 50 cm. Rośliny występujące w naturze, mają zielone liście, podczas gdy te uprawiane w domach, mają jeszcze żółte lub jasnozielone paski.

Wśród najczęściej występujących odmian znajdziemy: Bonnie, Ocean, Zebra, Varigatum i Vittatum. Wiele osób wybiera te rośliny nie tylko ze względu na ich urodę, ale także na niespecjalne wymagania w opiece.

Aby trawka dobrze rosła, należy zapewnić jej wilgotne podłoże. Należy ją podlewać w momencie, kiedy ziemia w doniczce jest już lekko przesunięta. Co ciekawe, roślina nie znosi szczególnie źle lekkiego przesuszenia, które pobudzają ją do kwitnienia, a także wypuszczania większej ilości rozłogów.

Zielistka Sternberga/YouTube @ogród na co dzień
Zielistka Sternberga/YouTube @ogród na co dzień
Zielistka Sternberga/YouTube @ogród na co dzień

Nie należy jednak przelewać zielistki, bo to może doprowadzić roślinę do choroby. Roślina ta nie będzie dobrze czuła się w miejscach, gdzie mamy do czynienia z suchym powietrzem. Wtedy naeży pamiętać o regularnym spryskiwaniu liści wodą.

Roślina ta niezwykle dobrze adaptuje się do warunków, jakie jej stworzymy. Będzie dobrze rosła zarówno w miejscach nasłonecznionych, jak i na stanowiskach zacienionych. Pamiętać należy jenak, żeby nie wystawiać rośliny na bezpośrednie działanie promieni słonecznych - te mogą doprowadzić do poparzenia liści.

Dlaczego warto postawić na tę roślinę?

Zielistka to roślina o znakomitych właściwościach filtrujących, dzięki czemu oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń, a nawet z patogenów chorobotwórczych. Wykazuje działanie grzybobójcze, a także pierwotniakobójcze.

Jej zaletą jest również to, że obniża szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Z jej dobroczynnego wpływu mogą korzystać zarówno alergicy, jak i osoby cierpiące na choroby płuc.

Zielistka Sternberga/YouTube @PatkaPasjonatka.pl
Zielistka Sternberga/YouTube @PatkaPasjonatka.pl
Zielistka Sternberga/YouTube @PatkaPasjonatka.pl

A wy, macie w swoim domu popularną trawkę?

To też może cię zainteresować: Dominika Gwit pochwaliła się coraz większym ciążowym brzuszkiem. Co wiadomo o płci jej dziecka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Astrolodzy nie mają wątpliwości. Ten znak zodiaku jest najciężej doświadczany przez los

O tym się mówi: Kabaret Neo-Nówka odpowiada na słowa Donalda Tuska. Zapowiada aktualizację jednego ze swoich numerów