Ojca Andrzeja Czesława Klimuszko większość kojarzy głównie z ziołolecznictwa i wielu produktów ziołowych jego autorstwa, których receptury wykorzystywane są do dzisiaj. Jego szeroka wiedza na temat ziół i ich zastosowania, na trwałe zapisała się w historii medycyny naturalnej.

Znawca ziołolecznictwa przewidział Polsce potęgę?

Ojciec Andrzej Klimuszko przyszedł na świat w Nierośnie w wielodzietnej rodzinie, w 1905 roku. Pierwsza styczność z zakonem miał we Lwowie, gdy wstąpił do zakonu braci mniejszych konwentualnych. Trafił również w ciągu swojego życia między innymi do klasztoru w Warszawie lub Gnieźnie.

Po wkroczeniu niemieckich sił zbrojnych do Warszawy, ojciec Klimuszko ukrył się w Kaliszu, lecz doszło do aresztowania przez gestapo w 1940 roku. Przetrwał wojnę, po której zakończeniu znalazł swoje miejsce na Mazurach, gdzie rozpoczęła się jego działalność zielarza.

Niestety, przez zbyt intensywne zainteresowanie ówczesnych władz, zmuszony był do wyjazdu do Elbląga, gdzie pozostał w klasztorze franciszkańskim. Przebywał tam do końca swojego życia, czyli do 25 sierpnia 1980 roku.

Jego szeroka działalność zielarska do teraz kontynuowana jest przez braci w klasztorze, lecz nie tylko to sprawiło, że postać ojca Klimuszki jest bardzo interesująca. Jak się okazuje, miewał on również wizje dotyczące przyszłości. Wielu, którzy interpretują przepowiednie, twierdzi, że ojciec Klimuszko przewidział najazd islamistów na Europę, a także ogromne nieszczęście we Włoszech. W opinii niektórych, ojciec Klimuszko przewidział również pandemią korony.

Opowiedział także o tym, co czeka Polskę. Według słów duchownego, wiele krajów Europy bardzo ucierpi, A konkretniej chodzi o XXI wiek, który Europejczykom przynieść miał nowy potop, który całkowicie zmiecie Rzym z powierzchni ziemi. Zapowiadał również wybuch poważnego konfliktu zbrojnego na terenie Europy.

Miał on stwierdzić, że wiele krajów europejskich będzie skłonnych do przyłączenia się do wojny, lecz Polska tym skłonnościom nie ulegnie. Nasz kraj czeka wielka chwała, która przyniesie Polsce potęgę stanowienia nowego prawa na całym świecie. Mieszkańcy naszego kraju będą dumni i będą się chwalić tym, że Polska jest ich domem - Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, zostanie tak uhonorowana wysoko, jak żaden kraj w Europie.

Warto zaznaczyć, że ojciec Klimuszko miał dar jasnowidzenia, który wykorzystywany był swego czasu przez Policję podczas trudnych dochodzeń.


źródło: YouTube/Marek Szwedowski

O tym się mówi: Katarzyna Cichopek szczerze o stanie psychicznym po rozwodzie. "Dzieciaki potrzebują silnej, uśmiechniętej mamy"

Zerknij: Banknoty warte więcej, niż wskazuje ich nominał. Można na nich sporo zarobić. Co decyduje o wartości kolekcjonerskiej