Jak podaje portal "Goniec", prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie dodatkowego wsparcia dla seniorów w postaci 15. emerytury. Czy seniorzy mogą liczyć na kolejne ekstra świadczenie?

Andrzej Duda gościem "Radio Zet"

Prezydent Andrzej Duda był gościem Bogdana Rymanowskiego, który zadebiutował jako prowadzący w audycji "Gość Radia Zet" w poniedziałek 29 sierpnia. Jednym z tematow, jakie poruszano, było przyznanie seniorom dodatku w postaci 15. emerytury. Duda stwierdził, że jeśli zajdzie taka potrzeba, trzeba rozważyć wprowadzenie takiego dodatku.

Podkreślił jednak, że wszystko musi zostać dokładnie przeanalizowana, także pod kontem możliwości, jakimi dysponuje budżet państwa. Głowa państwa podkreślił, że będzie tę kwestię konsultował z rządem i w razie potrzeby "mobilizował" radę ministrów.

Prezydent Duda podkreślił również, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dba o seniorów, jak żadna inna władza wcześniej. W opinii głowy państwa, gdyby teraz rządziła opozycja, sytuacja seniorów byłaby zdecydowanie gorsza, podobnie jak sytuacja innych Polaków, którzy teraz mają korzystać z dodatków socjalnych.

Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Radio Zet
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Radio Zet
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Radio Zet

Andrzej Duda komentuje aferę mailową

Andrzej Duda został również zapytany o to, co sądzi o aferze mailowej, w której ujawniono wiadomości wymieniane przez szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka z innymi członkami rządu, w tym również z premierem Mateuszem Morawieckim.

Prezydent stwierdził, że jeśli faktycznie wyciek danych jest prawdziwy, "to posługiwanie się tego typu kanałem, a praktycznie rzecz biorąc otwartym kanałem, do prowadzenia takich dywagacji różnego rodzaju politycznych, było mało rozsądne".

Michał Dworczyk/Youtube @Wirtualna Polska
Michał Dworczyk/Youtube @Wirtualna Polska
Michał Dworczyk/Youtube @Wirtualna Polska

Myślicie, że rząd zdecyduje się wprowadzić 15. emeryturę?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Mój syn się ożenił i muszę gotować dla jego rodziny. Jak do tego mogło dojść

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zenek Martyniuk komentuje zaręczyny syna. "Jak sobie pościeli, tak się wyśpi"

O tym się mówi: Banknoty warte więcej, niż wskazuje ich nominał. Można na nich sporo zarobić. Co decyduje o wartości kolekcjonerskiej