Jak podaje portal "Goniec", rosyjscy propagandziści po raz kolejny dopuścili się manipulacji, której ofiarą jest prezydent Andrzej Duda. Rozpowszechniają oni zdjęcie prezydenta, sugerując, że widać na nim, jak polski przywódca oddaje hołd żołnierzom Ukraińskiej Powstańczej Armii (dalej: UPA). To właśnie ta jednostka ponosi odpowiedzialność za mord na Polakach.

Kolejna manipulacja Rosji

Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny pada ofiarą rosyjskiej propagandy. Tym razem propagandziści przekonują, że polski przywódca "złożył kwiaty pod upomnikiem UPA w Warszawie". Propagandziści wykorzystali do tego celu fotografię, jaka ukazała się na stronach Kancelarii Prezydenta.

Zdjęcie zostało zrobione na warszawskim cmentarzu prawosławnym, gdzie prezydent Andrzej Duda oddał hołd żołnierzom Ukraińskiej Republiki Ludowej, którzy wspólnie z żołnierzami Wojska Polskiego walczyli w 1920 roku w wojnie bolszewickiej.

Eksperci nie mają wątpliwości, że po raz kolejny Rosja stara się siać dezinformację sięgając do często trudnych wydarzeń w polsko-ukraińskiej historii. W sieci można natknąć się na wiele nieprawdziwych informacji, rozsiewanych przez stronę rosyjską.

Rosyjska propaganda stara się wzbudzić niechęć do Ukraińców. W rozpowszechnianych fakenewsach przekonuje się, że drugim językiem urzędowym w Polsce będzie ukraiński, a Ukraińcy zajmują miejsca polskim pacjentom.

Białoruś włącza się w rosyjską propagandę

Rosja to nie jedyne państwo, które korzysta z szerzenia nieprawdziwych informacji. Białoruska telewizja przygotowała materiał poświęcony Armii Krajowej, w której zostanie ona przedstawiona jako zbieranina "morderców" i "kolaborantów".

W filmie ma się pojawić Mateusz Piskorski, który oskarżany jest o szpiegostwo na rzecz Rosji. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW, ale po wpłaceniu kałcji opuścił areszt.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Duchowny zabrał głos w sprawie dzieci urodzonych dzięki metodzi in vitro. Jego wpis rozwiewa wszelkie wątpliwości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jerzy Połomski przeżywa trudne chwile związane z odejściem bliskiej osoby. Teraz artysta będzie myślał o własnym końcu

O tym się mówi: Piorun uderzył w dwie osoby. Koszmarny wypadek w Tatrach. Ratownicy ostrzegają