Temat opłat abonamentu radiowo-telewizyjnego wciąż powraca na łamy prasowe, a informacje z tym związane dotyczą między innymi istoty opłacania tego rachunku, a także osób, które obejmuje zniżka lub całkowite zwolnienie z opłacania abonamentu za posiadanie telewizora i odbiornika radiowego.

Kto konkretnie nie będzie musiał płacić rządowi ani grosza za to, że zarejestrowali swoje odbiorniki telewizyjne i radiowe?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Bezprawnik (@bezprawnik)

Tym razem "Gazeta Pomorska" publikuje informację o tym, że większa ilość osób mieszkających w naszym kraju będzie mogła skorzystać ze zwolnienia z opłacania abonamentu za zarejestrowany odbiornik telewizyjny i radiowy.

Jak się okazuje, zwolnienie dotyczy także, między innymi inwalidów wojennych i wojskowych, osób zupełnie niezdolnych do wykonywania pracy zarobkowej, seniorów, którzy ukończyli 75 rok życia, osób ze stwierdzoną zupełną głuchotą, osób niewidomych, które mają stwierdzoną nieprzekraczającą 15% ostrość widzenia, a także osób po 60 roku życia posiadających prawo do pobierania świadczenia emerytalnego.

Ponadto listę szczęśliwców zasilają ci, którzy osiągnęli uprawnienia do skorzystania na przykład z zasiłku, czy na osoby, które doznały represjonowania i bliscy rodzin po odejściu osób represjonowanych. Lista jest znacznie dłuższa i można ją sprawdzić na stronach rządowych.

Należy przypomnieć, że osoby korzystające z dopłaty do telewizora w ramach wymiany technologicznej, związanej ze zmianami w technicznych warunkach nadawania, z automatu powiadomią rządzących o posiadanym odbiorniku. W przypadku niezarejestrowania go i nieopłacania abonamentu RTV, Poczta Polska naliczy odpowiednią należność, a Urząd Skarbowy ją sobie wyegzekwuje.

O tym się mówi: Czworo dzieci porwanych przez nieznanego mężczyznę. Policja apeluje o pomoc. Sprawca ma długą brodę i bardzo charakterystyczny tatuaż

Zerknij tutaj: Gabriela Muskała i Zbigniew Zamachowski nie będą z tego zadowoleni. Czy Monika Richardson pokrzyżuje plany swojego byłego partnera