Jak przypomina portal "Super Express", w sobotę 30 lipca na koszalińskiej scene kabaret Neo-Nówka zaprezentował nową odsłonę jednego ze swoich skeczy. "Wgilia", bo o tym numerze mowa, wywołała spore poruszenie nie tylko wśród widzów, ale także wśród polityków. O komentarz w sprawie skeczy kabaretu pokusili się również dziennikarze TVP w programie "W tyle wizji".

Dziennikarze TVP reagują na skecz Neo-Nówki

Choć od emisji skeczu "Wigilia 2022" minęło już trochę czasu, o tym występie nadal jest głośno. Ekipa Neo-Nówki bezlitośnie zrecenzowała obecnie rządzących, prezesa NBP, TVP i wyborców PiS-u. Oberwało się także opozycji.

Wielu w skeczu Neo-Nówki dojrzało bezlitosne obnażenie prawdy na temat rzeczywistości. Inni poczuli się obrażeni, a cały skecz uznali za nieśmieszny i obraźliwy. Występ kabaretu postanowili skomentować także prowadzący program "W tyle wizji" emitowany na antenie TVP Info, Krzysztof Feusette i Stanisław Janicki.

Krzysztof Feusette stwierdził, że oglądał ten "głośny skecz" i uznał, że "nie ma w nim nic specjalnego". Dodał, że trudno w dorobku Neo-Nówki szukać ośmieszania i żartów z rządu Donalda Tuska.

"Pamiętam, że Robert Górski bardzo nieśmiało próbował troszkę drwić z pana Tuska z tego "haratania z gałę" - dodał, wracając do kolejnego cyklu Góskiego pt. "Ucho prezesa", w którym jego zdaniem wyśmiano nawet tak tragiczne wydarzenia, jak katastrofa smoleńska.

Kadr z programu "W tyle wizji"/YouTube @Artem
Kadr z programu "W tyle wizji"/YouTube @Artem
Kadr z programu W tyle wizji/YouTube @Artem

Ostatecznie prowadzący TVP stwierdzili, że skecz Neo-Nówki jest dowodem na wolność słowa i użyli tego argumentu do obalenia tez, jakobyśmy żyli w kraju, w którym rozwija się dyktatura. Dodali, że oczywiście w przeciwieństwie do 8-letnich rządów PO-PSL teraz każdy może powiedzieć, co chce.

Co sądzicie o skeczu "Wigilia 2022"?

To też może cię zainteresować: Już niebawem ruszy przyjmowanie wniosków o dodatek w kwocie 3 tysięcy złotych. Kto może liczyć na jego wypłatę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie tylko wdowa może skorzystać z renty rodzinnej. Komu jeszcze przysługuje świadczenie

O tym się mówi: Już za niecałe trzydzieści lat te miasta mogą znaleźć się pod wodą. Naukowcy ostrzegają przez zmianami klimatycznymi. To ostatni moment by coś zrobić