Przeszło dwanaście lat temu w wielu domach polskich, świat się zatrzymał, a zapanowała rozpacz.

Bliscy i przyjaciele osób, które padły ofiarą wydarzeń w lesie smoleńskim do dzisiaj wspominają te wydarzenia. Jedną z nich z pewnością jest Jarosław Kaczyński, który wówczas stracił brata i bratową, oraz wielu znajomych i przyjaciół.

Marta Kaczyńska z pewnością także wraz z córkami przeżywają to zdarzenie ze wzruszeniem i smutkiem, gdyż Marta straciła w katastrofie rodziców, i córki babcię i dziadka. Wielu rodaków, którzy sympatyzowali z parą prezydencką także oddaje się miesięcznicowej nostalgii.

Wczorajszego dnia Jarosław Kaczyński, jak co miesiąc pojawił się między innymi Na warszawskim cmentarzu, na Wojskowych Powązkach, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na miejscu ostatniego spoczynku ofiar katastrofy smoleńskiej i wydarzeń chwilę po.

Jak pamiętamy, spoczął tam również Kornel Morawiecki, o którym Jarosław Kaczyński mnie zapomniał.

Jak podaje Super Express, Jarosław Kaczyński także tam złożył kwiaty i zostawił płonące znicze. Można się domyślać, że syn zmarłego, premier Mateusz Morawiecki był wzruszony gestem prezesa prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że Kornel Morawiecki odszedł w 2019 roku w wieku 78 lat.

O tym się mówi: Polacy zabrali głos w sprawie powrotu do zasadniczej służby wojskowej. Najnowszy sondaż pokazuje, jakie mają zdanie na ten temat

Zerknij też tutaj: Wszystko o Agnieszce Chylińskiej. Popularna piosenkarka naprawdę zaskakuje stylem. Jest sporo sprzeczności w jej wizerunku