Jak podaje portal Deon, do niedopuszczalnej sytuacji doszło w minioną niedzielę w kościele pw. św. Jadwigi Królowej, w Białymstoku. Duchowny, który odprawiał mszę o godzinie 14, był pod wpływem alkoholu.

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca!

Wstrząśnięci całą sytuacją byli parafianie, którzy podczas mszy zauważyli w jakim stanie jest duchowny. Informację szybko przekazali do Białostockiej Kurii Metropolitalnej. Metropolita białostocki – abp. Józef Gurdek już w poniedziałek rano dostał informację o tym, co zadziało się w białostockiej parafii.

Arcybiskup natychmiast wezwał do wyjaśnień proboszcza parafii. Po przeprowadzonej rozmowie abp. Józef Gurdek podjął decyzję o zwolnieniu księdza Ciulkina z funkcji wikariusza parafii. Dodatkowo duchowny został odesłany na terapię odwykową.

Jest oficjalne oświadczenie kurii w tej sprawie

- Arcybiskup Józef Guzdek podkreśla, że takie zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca, ubolewa nad zaistniałym faktem i przeprasza za gorszącą postawę kapłana – brzmi oświadczenie, które pojawiło się na stronie Archidiecezji Białostockiej.

Nie da się ukryć, że wierni byli wstrząśnięci zachowaniem duchownego. Wiele osób pisało maile także do białostockich mediów. Wskazywali oni, że ksiądz nie potrafił utrzymać równowagi, chwiał się i bełkotał.

Co więcej, podczas mszy duchowny udzielił także sakramentu chrztu. Jedna z parafianek zauważyła, że wyglądało to bardzo źle, a ksiądz zapomniał nawet poświęcić wody tuż przed chrztem.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: MAŁY A BARDZO NIEBEZPIECZNY. LATO W PEŁNI, A KLESZCZE CZYHAJĄ NA NAS NIEMAL NA KAŻDYM KROKU. SĄ SPOSOBY NA TO, BY UNIKNĄĆ UGRYZIENIA PRZEZ PAJĘCZAKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM. SZYBKO WYSZŁO NA JAW, CZYM ZAJMIE SIĘ AKTORKA. INTERNAUCI WYRAZILI GŁOŚNY SPRZECIW