Jak przypomina portal "Super Express", z dniem 16 maja bieżącego roku został zniesiony stan epidemii. Został on zastąpiony stanem zagrożenia epidemicznego. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi, przedsiębiorcy mają od tego dnia 3 miesiące na złożenie wniosku o świadczenie postojowe. Mogą się o nie ubiegać również te osoby, które zatrudnione są w oparciu o umowy cywilno-prawne. Niebawem termin przyjmowania wniosków się zakończy. Poznajcie szczegóły!

Kończy się termin składania wniosków o świadczenie postojowe

Kiedy w naszym kraju wprowadzano kolejne lockdowny z powodu epidemii koronawirusa, wielu przedsiębiorców zostało zmuszonych do zawieszenia swojej działalności. Aby pomóc w tej trudnej sytuacji, rząd zdecydował się wprowadzić świadczenie postojowe.

Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360

Obejmowało ono pracowników, osoby pracujące na umowach cywilno-prawnych, a także jednoosobową działalność gospodarczą. Aby móc skorzystać ze świadczenia postojowego niezbędne jest złożenie odpowiedniego wniosku. Ostateczny termin ich przyjmowania minie 16 sierpnia bieżącego roku.

ZUS przewidział tylko jedną możliwość składania wniosku - odbywa się to drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, a także za pośrednictwem strony gov.pl.

ZUS / YouTube:  Telewizja Asta
ZUS / YouTube: Telewizja Asta
ZUS / YouTube: Telewizja Asta

Świadczenie postojowe zostałe przewidziane jako jedno z rozwiązań w "tarczy antykryzysowej". Choć wsparcie to, było przewidziane w formie jednorazowej, czas trwania epidemii wymusił niejako na rządzie decyzję o tym, że możliwe jest ponowne wnioskowanie o jego wypłatę.

Skorzystaliście z tej formy wsparcia?

To też może cię zainteresować: Wielu kierowców wciąż nie wie o tym obowiązku. Nieopłacenie kwoty 50 groszy może nas słono kosztować, a nawet pozbawić prawa jazdy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Duchowni nie kryją niepokoju. Zaapelowali do Polaków. Wszystko w związku z pewnymi reklamami

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia płyną z jednego z europejskich państw. Odnotowano tam przypadki choroby, z którą lekarze nie mieli do czynienia od 4 dekad