Jak przypomina portal "Goniec", Rajmund Kaczyński był powstańcem i żołnierzem wojska polskiego. Wielu współczesnych kojarzy go przede wszystkim, jako ojca braci Kaczyńskich, który miał powiedzieć o swoich synach, że lepiej aby nie brali władzy w swoje ręce. Mężczyzna odszedł w 2005 roku.

Rajmund Kaczyński, kim był?

Rajmund Kaczyński był porucznikiem Wojska Polskiego. Brał aktywny udział w Powstaniu Warszawskim. Był inżynierem i wykładowcom na Politechnice Warszawskiej. Już w trakcie pierwszego dnia powstania, został ranny. Jego ranę zaopatrywała ciotka Bronisława Komorowskiego.

Kaczyńscy/YouTube @Bądź na Bieżąco

Zmarł w wieku 82. lat, 17 kwietnia 2005 roku. Ciało Rajmunda Kaczyńskiego spoczęło w rodzinnym grobie na warszawskich Starych Powązkach. Został pochowany wspólnie ze swoimi rodzicami - Aleksandrem i Franciszką Kaczyńskimi.

W mediach wiele mówiło się o tym, że relacje Jarosława Kaczyńskiego z ojcem nie były najlepsze. Ponoć oboje mieli takie same charaktery, nie znosili chodzić na kompromisy, byli uparci i nie znosili sprzeciwów. Oboje chcieli rządzić, co sprawiało, że nie udało im się znaleźć wspólnego języka.

"Moim dzieciom nie wolno dawać władzy. Zniszczą każdego, kto jest od nich lepszy, bo są złośliwi" - tak relacjonowała słowa Rajmunda Kaczyńskiego Hanna Stadnik, z którą powstaniec miał rozmawiać rok przed swoją śmiercią.

Jak donoszą media, teraz przy grobie Rajmunda Kaczyńskiego płoną znicze - wszystko w związku z przypadającą 1 sierpnia kolejną rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

Grób Rajmunda Kaczyńskiego/YouTube @Wiki Hasła
Grób Rajmunda Kaczyńskiego/YouTube @Wiki Hasła
Grób Rajmunda Kaczyńskiego/YouTube @Wiki Hasła

Co sądzicie o słowach, jakie miał wypowiedzieć Rajmund Kaczyński o swoich synach?

To też może cię zainteresować: Nagłe odejście Andrzejka z „M jak Miłość” bardzo zasmuciło fanów serialu. Tomasz Oświeciński zabrał głos w sprawie produkcji. Jego słowa zadziwiają

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Irena Santor szykuje się do odejścia z tego świata. Fani artystki nie kryją niepokoju

O tym się mówi: Ceny tego produktu już przyprawiają Polaków o zawrót głowy. Producenci nie pozostawiają złudzeń, będzie jeszcze drożej