Jak przypomina portal "Goniec", w ostatnich miesiącach mamy do czynienia z inflacją i szalejącą drożyzną. Ceny usług i produktów szybują do góry, bijąc kolejne rekordy. Niestety eksperci nie mają dla nas dobrych wiadomości, w najbliższym czasie nie możemy się spodziewać odwrócenia się tej tendencji. W najbliższym czasie możemy spodziewać się dalszych wzrostów cen papieru, które już teraz praktycznie się podwoiły. Podwyżki te, nikogo nie ominą.

Wzrost cen nadal przed nami

Choć wielu z nas ma już problemy z dopięciem domowego budżetu, w najbliższym czasie wciąż musimy liczyć się z dalszym wzrostem cen. Jak informuje "Rzeczpospolita" szczególnie nieciekawa sytuacja ma miejsce w przypadku papieru. W ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować, że jego cena praktycznie uległa podwojeniu.

Papier/YouTube @smakksiążki
Papier/YouTube @smakksiążki
Papier/YouTube @smakksiążki

Cena celulozy rośnie od końca ubiegłego roku. Wzrostu cen papieru należy spodziewać się także w najbliższych tygodniach, co ma związek z popytem na ten surowiec, jaki notować można w bardzo wielu branżach. Do tego należy doliczyć rosnące koszty produkcji papieru.

Wysokie ceny papieru to zła wiadomość dla wszystkich. Oznaczają bowiem wzrost cen książek i artykułów papierniczych, co w perspektywie zbliżającego się początku roku szkolnego, jest szczególnie złą wiadomością dla rodziców dzieci szkolnych, czy studentów.

Książki/YouTube @smakksiążki
Książki/YouTube @smakksiążki
Książki/YouTube @smakksiążki

Jednak wzrost cen celulozy odczują nie tylko rodzice uczniów, ale każdy Polak. Do góry pójdą bowiem ceny papieru toaletowego, czy też ręczników papierowych. Sporo kosztować będzie nas papier do drukarek.

Zauważyliście już wzrost papieru?

To też może cię zainteresować: Życiowe problemy Krzysztofa Juniora zdają się nie mieć końca. Sytuacja jest poważna! Bliscy zaniepokojeni stanem psychicznym syna Krzysztofa Krawczyka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Miejsce spoczynku Edwarda Gierka porusza do głębi. Właśnie mija 21 lat od odejścia pierwszego sekretarza KC PZPR. Widok jest poruszający

O tym się mówi: Patrycja Runo zdobyła się na szczere wyznanie. "Królowa cygańskiej piosenki" opowiedziała prawdę o romskich małżeństwach