Wiele wskazuje na to, że to nie koniec problemów z dostępnością wielu produktów w polskich sklepach. Jeszcze niedawno na półkach trudno było znaleźć cukier. Teraz zniknął kolejny produkt, który jest niezwykle często kupowany przez Polaków.

Robi się nerwowo

Jak podaje portal Super Biznes, tym razem pojawił się problem z dostępnością octu. Sytuacja w wielu miejscach jest bardzo zła, bowiem octu po prostu nie ma!

- W sklepach wielkopowierzchniowych faktycznie z towarem jest gigantyczny problem – donosi portal Business Insider.

Producenci zapewniają, że żadnego problemu nie ma

Co więcej, dziennikarze portalu dodają, że sprzedawcy nie potrafią wyjaśnić całej sytuacji. Octu nie ma ani w Biedronce, ani też w Lidlu.

Zarówno hurtownicy, jak i producenci zapewniają, że nie ma żadnego problemu z produkcją octu, która jest na podobnym poziomie, co w latach ubiegłych. Dodają jednak, że klienci mają znaczne wyższe zapotrzebowanie i stąd mogą wynikać braki na sklepowych półkach.

Jednak zarówno sieć Lidl, jak i Netto zapewniają, że żadnych problemów nie ma i klienci nieustannie mają dostęp do pełnego asortymentu oferowanego w sklepach. Kupujący jednak nieustannie donoszą, że problemy faktycznie występują.