Jak podaje portal "Wirtualna Polska", ostatnie dni raczej nas nie rozpieszczały pogodowo. Tęskniący za upałami będą zapewne zadowoleni, że w najbliższych dniach, temperatura mocno poszybuje do góry. Na termometrach zobaczymy nawet 36 stopni Celsjusza. Gdzie będzie najcieplej?

Pogoda na poniedziałek 18 lipca

W poniedziałek na pogodę w naszym kraju będzie miał wpływ wyż, który ściągnie nad nasz kraj gorące masy powietrza. Ciepło zacznie napływać do nas od zachodu. Dominować będzie zachmurzenie małe, tylko na północy wzrastające do dużego i to tam mogą pojawić się przelotne opady deszczu.

W poniedziałek najchłodniej będzie nad morzem i na Suwalszczyźnie, gdzie termometry pokażą zaledwie 19 stopni. Na wschodzie ma być nieco cieplej - do 22 stopni, w centrum do 24. Najcieplej będzie w zachodniej części kraju, gdzie temperatura wzrośnie do 28 stopni Celsjusza.

W nocy na terenach podgórskich będzie 11 stopni. Na wschodzie nieco cieplej, bo do 13-14 stopni. Najcieplejszej nocy powinny spodziewać się osoby przebywające obecnie na Zachodzie i na Pomorzu.

Kolejne dni przyniosą gwałtowne ocieplenie

Z dnia na dzięń będzie cieplej, bo do Polski zacznie napływać gorące powietrze znad Afryki. Już we wtorek 19 lipca w zachodniej części kraju termometry wskażą nawet 34-35 stopni. W centrum, zdaniem Tomasza Wasilewskiego z TVN Meteo może być 30-31 stopni. W południowej i wschodniej części kraju będzie nieco chłodniej do 28 stopni.

IMGW prognozuje, że najcieplejszym dniem w tym tygodniu ma być sobota. Wówczas nad morzem spodziewana jest temperatura do 28 stopni, nad pozostałą częścią kraju termometry mogą pokazać nawet 36 stopni.

Czekacie na powrót upałów? A może żyło się wam całkiem dobrze z temperaturami, jakie notowaliśmy do tej pory?

To też może cię zainteresować: Katarzyna Cichopek podzieliła się wspólnym zdjęciem z Maciejem Kurzajewskim. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" nie przejmują się plotkami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kinga Rusin stara się nie zabierać głosu w sprawie byłego męża. Wiadomo, co sądzi o zamieszaniu wokół Tomasza Lisa

O tym się mówi: Nowa Miss Polski 2022. Kim jest Aleksandra Klepaczka