Wielu pracowników służby medycznej ochoczo dało się skusić wówczas ogromnymi dodatkami do wynagrodzeń podstawowych, które również uległy podwyżkom. Niebotyczne kwoty wędrowały z miesiąca na miesiąc na konta pracowników medycznych, niezależnie od tego, czy dodatek im się należał, czy nie.

Zarobili krocie za prowadzenie teleporad. 23 tysiące brutto dla kontraktowych jest za mało, 7 tysięcy podwyżki jest "uwłaczające"

Wiele placówek medycznych zostało sprawdzonych przez powołaną do tego Komisję Weryfikacyjną i stwierdzono, że dyrektorzy wielu szpitali dopuścili się licznych naruszeń dotyczących przyznawania dodatków w czasie pandemii.

Osoby wnioskujące o dodatek w żaden sposób nie były weryfikowane, co spowodowało, że okres wyznaczony przez rząd jako pandemiczny stał się bardzo lukratywny w świecie pracowników medycznych. Teraz gdy rządzący chwilowo wstrzymali się z ogłoszeniem nowych fal zachorowań, zakręcony został również kurek z pieniędzmi wypłacanymi z okazji podłączania ludzi do respiratorów, kontaktu z przypuszczalnie zakażoną osobą, czy podawania ludziom preparatów.

Dlatego też wielu lekarzy, głównie specjalistów jest obecnie niezadowolonych ze swoich zarobków. Jak się okazuje, według wyliczeń ekspertów, po wprowadzonych przez rząd zmianach pielęgniarki po magisterce, ze wszystkimi dodatkami i nadgodzinami są w stanie zarobić więcej, niż lekarz specjalista - Wprowadzona ustawa o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia powoduje, że wynagrodzenie lekarza specjalisty jest niższe niż pielęgniarki z tytułem magistra i specjalizacją. W przyjętej siatce płac pielęgniarka specjalistka w podstawowym miejscu pracy uzyskuje wynagrodzenia wyższe od lekarza specjalisty. - czytamy w liście od Prezydium Rady Lekarskiej.

To w oczach medyków jest sytuacja niedopuszczalna, aby średni personel zarobił więcej niż oni.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Gdy mrówki rujnują owoce wysoko na drzewie, zastosuj ten prosty element. Efekt Cię zaskoczy

Zerknij: Szczere wyznanie Dody na temat kontaktów z fanami. Gwiazda nie chce się zbytnio spoufalać