Jak podaje portal o2, w czwartek w Pałacu Prezydenckim doszło do dość nietypowego spotkania. Gościem Pierwszej Damy był projektant mody – Szymon Łuszczka. Mężczyzna jest niesamowitą inspiracją dla wielu osób. Projektant ma bowiem zaledwie 24 lata, dodatkowo zmaga się z zespołem Downa, a jednocześnie swoim zapałem i zaangażowaniem pokazuje, że niemożliwe nie istnieje!

Niesamowity człowiek!

- Ogromna pasja, talent i szczęście do odnajdowania właściwych ludzi na swojej drodze zaprowadziły Szymona Łuszczki do świata mody, o którym marzył od dziecka – napisano w poście opublikowanym na stronie kancelarii prezydenta.

Szymon pokazuje światu, że choroba nie jest przeszkodą na drodze do spełniania marzeń. Przy odpowiedniej ilości samozaparcia i zaangażowania, zawsze można w życiu wiele osiągnąć.

Agata Duda była niezwykle szczęśliwa!

Co więcej, podczas spotkania Pierwsza Dama otrzymała wartościowy prezent. Szymon Łuszczka przekazał bowiem Agacie Dudzie suknię swojego projektu. Wiadomo też, że na początku suknia ta przeznaczona była na licytację, a środki z jej sprzedaży projektant przekazał na rzecz osób z niepełnosprawnościami, którzy pochodzą z Ukrainy.

Finalnie zwycięzca licytacji zadecydował, aby środki faktycznie przekazać na wskazany przez projektanta cel, a suknię przekazać jako prezent dla Pierwszej Damy. Jak było widać na zdjęcia załączonych na stronie kancelarii prezydenta, Agata Duda bardzo ucieszyła się z takiego podarunku!