Jak przypomina portal "O2", o programie "Rodzina 500 plus" znów jest głośno. Wiele osób zastanawia się nad przyszłością transferu. Jedni zastanawiają się czy zostanie podniesiony, inni, czy w dobie szalejącej inflacji, nie zostanie zawieszony. Głos w sprawie zabrała minister Marlena Maląg. Co powiedziała?

Marlena Maląg zabiera głos w sprawie 500 plus

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej gościła na antenie stacji Polsat News, gdzie odniosła się do wątpliwości związanych z przyszłością programu "Rodzina 500 plus". Już pod koniec czerwca Maląg mówiła o tym, że ani w tym, ani w przyszłym roku nie należy się spodziewać się podniesienia wysokości świadczenia.

Teraz podkreśliła, że polskie rodziny mogą liczyć na szerokie wsparcie, nie tylko w ramach programu 500 plus. Przedstawicielka rządu podkreśliła, że obecnie rodzice dzieci do 3 roku życia mogą liczyć na środki wypłacane w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, dofinansowania do żłobka, czy wypłatę wyprawki.

Marlena Maląg/YouTube @Kancelaria Premiera
Marlena Maląg/YouTube @Kancelaria Premiera
Marlena Maląg/YouTube @Kancelaria Premiera

Uspokoiła również, że pomimo trudnej sytuacji, rząd nie zamierza zawieszać wypłaty świadczeń, jakie trafiają do rodzin. Minister Marlena Maląg zapewniła również, że rząd podejmie najlepszą dla Polaków decyzję dotyczącą podnieseniem pensji minimalnej w 2023 roku.

Pensja minimalna w 2023 roku

W ramach Rady Dialogu Społecznego rząd przedstawił propozycję dwukrotnego podniesienia pensji minimalnej. W styczniu miałaby ona zostać podniesiona do kwoty 3380 zł brutto, a w lipcu do 3450 zł brutto.

Przedsiębiorcy wskazują w rozmowach, że chcieliby zamrożenia pensji. Z kolei przedstawiciele strony społecznej domagają się podniesienia płacy minimalnej w styczniu do poziomu 3450 zł, natomiast w lipcu do 3600 zł.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Waszym zdaniem, ile powinno wynosić świadczenie wypłacane w ramach programu "Rodzina 500 plus"? A ile przyszłoroczna pensja minimlana?

To też może cię zainteresować: Dobra wiadomość dla seniorów. Wielu z nich może zwiększyć wysokość pobieranego świadczenia. W jaki sposób

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ida Nowakowska postanowiła zabrać głos w sprawie chrzczenia dzieci. Co dokładnie powiedziała

O tym się mówi: Co czeka każdy znak zodiaku w te trudne czasy. Horoskop tygodniowy na 18-24 lipca