Jak już zdążyliśmy zauważyć, ceny produktów spożywczych i nie tylko osiągnęły złodziejski pułap już dawno temu ze względu na tragiczne w skutkach lockdownów rządowych. Jak pamiętamy, wielu przedsiębiorców zmuszonych było do rezygnacji z dalszej działalności, przez co wiele firm przestało istnieć, znikając z rynku.

Ulubiona jajecznica z kurkami już zbyt droga?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @ketona_zona

Dodatkowo w okresie letnim już w zeszłym roku turyści mocno narzekali na wywindowane ceny w kurortach górskich i nadmorskich ze względu na to, że tamtejsi przedsiębiorcy zmuszeni byli podnieść ceny, aby odbić sobie troszkę brak możliwości zarabiania. W 2022 roku doszła kolejna możliwość dla rządu, aby wytłumaczyć ogromne zadłużenie Polski, jako wynik ich decyzji, w postaci ogromnej inflacji wywołanej wojną na Ukrainie.

Polacy jednak pamiętają, że kryzys gospodarczy dotyka nasz kraj już od dawna. Jakiś czas temu wybuchła medialna afera związana z ogromnymi cenami warzyw i owoców, szczególnie sezonowych, krajowych darów natury.

Teraz na tapet Super Expressu trafiły grzyby, a konkretnie kurki, które zwykliśmy z przyjemnością pałaszować w tradycyjnej jajecznicy. Jak się okazuje, według doniesień Super Expressu kilogram tych pysznych grzybów kosztuje aktualnie około 75 zł.

Warto zatem korzystając z możliwości wyjścia do lasu, zanim rząd wpadnie na pomysł ponownego zakazu, aby samodzielnie lub w towarzystwie eksperta zaopatrzyć się grzyby dostępne obecnie na naszych terenach.

Alternatywą tego może być założenie własnej hodowli, o ile mamy takie możliwości techniczne, lokalowe i czasowe. Według obliczeń Super Expressu, jajecznica z kurkami dla dwojga kosztować może w sumie nawet 20 zł, zakładając użycie 200 g kurek, oraz czterech jajek w rozmiarze L uzyskanych od kur wolno biegających.

Obecna sytuacja i zapowiedzi na najbliższą przyszłość już teraz skłoniły wielu Polaków do założenia własnych warzywników, co może również zainspirować do kupna własnej grzybni i hodowli samodzielnej.

PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: MEGHAN MARKLE I KSIĄŻĘ HARRY POSIADAJĄCE KRĘPUJĄCE DLA RODZINY KRÓLEWSKIEJ TAŚMY? CZY SUSSEXOWIE FILMOWALI BEZ WIEDZY ICH CZŁONKÓW? MEDIA SPEKULUJĄ JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ

PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE”: BABCIA WSTYDZIŁA SIĘ TEGO, ŻE JEJ WNUCZKA JEST NIEŚLUBNYM DZIECKIEM. SYN KOBIETY NIE CHCIAŁ SŁYSZEĆ O CEREMONII. MAŁO BRAKOWAŁO, A STRACIŁBY RODZINĘ