Jak podaje portal "Goniec", Beata Szydło choć obecnie jest Europarlamentarzystką, chętnie zabiera głos w kwestiach związanych z naszym politycznym podwórkiem. Była premier była gościem Polskiego Radia, gdzie odpowiadała między innymi na pytanie dotyczące ostrości języka, jakim prowadzona jest debata publiczna w Polsce. Zapewne nikogo nie zdziwi fakt, że Beata Szydło wskazała, że winny wszystkiemu jest Donald Tusk!

Beata Szydło o agresji w debacie politycznej

Beata Szydło przyznała, że zarówno ona, jak i wiele jej koleżanek i kolegów z partii otrzymuje groźby pod własnym adresem oraz pod adresem swoich najbliższych. Przyznała, że wiele z nich było na tyle poważnych, że zostało zgłoszone organom ścigania. Zdaniem byłej pani premier takim zachowaniem sprzyja agresywna retoryka polityków.

Beata Szydło/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość
Beata Szydło/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość
Beata Szydło/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość

Szydło stwierdziła, że ta agresywna reotryka polskich polityków jest winą Donalda Tuska. Była premier wskazała, że agresja słowna to nie tylko domena internautów, ale przede wszystkim polityków i ich zwolenników.

"Mogę powiedzieć, że Tusk uruchomił ruskie boty, które przyjeżdżają na spotkania Polaków i te spotkania rozbijają. To się wpisuje w politykę rosyjską siania zamętu i budowania chaosu w Polsce" - powiedziała była premier.

Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny

Wielu z nas nie dziwi już fakt, że partia rządząca potrafi winą za wszystko obarczyć Donalda Tuska, choć ten nie rządzi w naszym kraju od 2014 roku. Trzeba przyznać, że ostre słowa padają z ust polityków po wszystkich stronach sceny politycznej, zarówno w opozycji, jak i obozie władzy.

Co sądziie o słowach Beaty Szydło na temat mowy nienawiści w życiu publicznym i politycznym?

To też może cię zainteresować: Kobieta schyliła się po banknot. Chwilę później z jej ciałem zaczęło dziać się coś niepokojącego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Podczas gotowania zupy pomidorowej unikaj tego składnika. Może on być bardzo szkodliwy dla zdrowia

O tym się mówi: Na te rośliny w ogrodzie należy uważać. Kontakt z nimi może skończyć się przykrymi dolegliwościami, a nawet doprowadzić do zgonu