Jak podaje portal "Interia", przy wyborze roślin do domu, czy ogrodu powinniśmy się kierować nie tylko wymaganiami danej rośliny, czy jej urodą, ale także sprawdzić, czy nie jest ona trująca. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy mamy małe dzieci. Przygotowaliśmy dla was zestawienie najniebezpieczniejszych roślin.

Cis pospolity

Cis pospolity jest jedną z tych roślin, które możemy bardzo często spotkać w naszych ogrodach. Niestety kontakt z rośliną może się skończyć przykrymi dolegliwościami, a nawet śmiercią. Każda część cisu zawiera w sobie truciznę i spożycie każdej z nich zagraża naszemu życiu.

Po zatruciu Cisem pojawiają się bóle brzucha, biegunka, wymioty. Dochodzi również do zaburzenia rytmu serca, czego konsekwencją jest śmierć.

Cis/YouTube @YEMIOL TOP TV
Cis/YouTube @YEMIOL TOP TV
Cis/YouTube @YEMIOL TOP TV

Tojad

Tojad mocny to roślina, która zachwyca swoim wyglądem i przyciąga wzrok barwą. Choć częściej niż w ogrodach, możemy go spotkać na górskich szlakach, jedno jest pewne - już samo dotknięcie może się dla nas skończyć tragicznie.

Tojad/YouTube @Sebastian Szaman 21 Wieku
Tojad/YouTube @Sebastian Szaman 21 Wieku
Tojad/YouTube @Sebastian Szaman 21 Wieku

Zawarta w tojadzie akonityna jest w stanie przeniknąć przez skórę do naszego organizmu, wyrządzając sporo szkód w naszym organizmie. Substancja doprowadza do paraliżu, który obejmuje mięśnie odpowiedzialne za oddychanie, a także samo serce, co prowadzi do śmierci.

Pokrzyk wilcza jagoda

Pokrzyk wilcza jagoda często bywa mylony ze zwykłymi jagodami, a zjedzenie jego owoców może skończyć się zgonem. Dawka śmiertelna dla dorosłego człowieka to ledwie 10 jagód.

Wilcza jagoda/YouTube @Inez MJ
Wilcza jagoda/YouTube @Inez MJ
Wilcza jagoda/YouTube @Inez MJ

Warto uważać również na takie rośliny jak: hoja, kroton, skrzydłokwiat, cyklamen, dracena i difenbachia.

Spotkaliście kiedyś którąś z tych roślin? A może macie je w swoich ogrodach?

To też może cię zainteresować: Tak przez lata zmieniał się styl Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza dama ma za sobą sporą metamorfozę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Cichopek pochwaliła się nową pracą. Co teraz będzie robić

O tym się mówi: Rosyjska propaganda po raz kolejny uderza w Polskę. Padły mocne oskarżenia pod adresem naszego kraju i polskich elit politycznych