Każdy, kto chociaż raz spróbował idealnie zrobionej zupy pomidorowej, albo tradycyjnej sałatki jarzynowej, jaką robiły nasze babcie, dobrze wie, że wysokiej jakości składniki użyte do wykonania posiłku muszą być świeże i najlepiej z własnego gospodarstwa.

Zapuszkowane dla świeżości, niekoniecznie korzystne dla zdrowia

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Aneta (@my_life_my_cooking)

Miejskie życie jednak skazuje większość z nas na kupowanie produktów spożywczych w supermarketach, co znacznie utrudnia zdrowe odżywianie się ze względu na konieczność przedłużenia trwałości żywności długo przechowywanej w magazynach i transportowanej na duże odległości.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Nordcon LAND (@nordconland)

Na jakość produktów wpływa również szeroko rozwinięty przemysł spożywczy, w którym stosowane są różne środki chemiczne w celu konserwacji i przyspieszenia procesu produkcji. Dlatego też, podczas gotowania na przykład zupy pomidorowej bardzo często sięgamy po pomidory z puszki, które sprawiają, że smak gotowego dania znacznie różni się od smaku pomidorówki ugotowanej ze świeżych pomidorów. Jednak to nie jest największy problem związany z produktami pakowany mi w aluminiowe lub metalowe puszki.

Być może wiesz, że bisfenol A, syntetyczny estrogen umieszczany w warstwach epoksydowych puszek na żywność, jest związany z wieloma problemami zdrowotnymi. Dużo firm publicznie zobowiązało się do zaniechania używania BPA w swoich puszkach.

Ale konsumenci tacy jak my nie mieli sposobności dowiedzenia się, jakie firmy w swoich puszkach wykorzystują żywicę epoksydową na bazie BPA. Niezależne testy laboratoryjne ujawniły trujący składnik wyściółki puszek na żywność związany z wadami wrodzonymi męskiego i żeńskiego układu rozrodczego w przeszło połowie 97 puszek markowych owoców, warzyw, napojów gazowanych i innych powszechnie spożywanych konserw.

O tym się mówi: Tak przez lata zmieniał się styl Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza dama ma za sobą sporą metamorfozę

Zerknij: Wybory Miss Polski już tuż tuż. Podano już tożsamość finalistek konkursu