Jak podaje portal "Spiders Web", choć efektywny wiek emerytalny powinien rosnąć, w dalszym ciągu obserwujemy jego systematyczny spadek. Tymczasem w ostatnim kwartale 2024 roku rząd będzie musiał przedstawić Komisji Europejskiej, skuteczne rozwiązania, jakie zostały wdrożone, aby poprawić tę sytuację. Premier Morawiecki już teraz przekonuje, że tym rozwiązaniem jest wprowadzenie zerowego PIT-u dla pracujących seniorów.

Wyższy efektywny wiek emerytalny

Polska zobowiązała się, że do 2024 roku wzrośnie efektywny wiek emerytalny. Politycy Prawa i Sprawiedliwości przekonują, że nie mają zamiaru ani teraz, ani w przyszłości podnosić ustawowego wieku emerytalnego. Obecnie wiek emerytalny wynosi dla kobiet 60. lat, i 65. lat w przypadku mężczyzn.

Pozostaje jednak kwestia wywiązaniu się ze zobowiązania wobec Komisji Europejskiej. Taki zapis znalazł się bowiem w kamieniach milowych, które musimy spełnić, aby otrzymac miliardy z Unii Europejskiej. Politycy PiS-u zapewniają Polaków, że nie muszą się obawiać o podniesienie wieku, bo oni na ten krok się nie zdecydują.

Dodają też, że wiek emerytalny, a efektywny wiek emerytalny, to dwie różne rzeczy. Część obserwatorów wskazuje, że politycy obozu władzy liczą na to, że problem rozwiąże się niejako bez ich udziału. Wielu Polaków już decyduje się na dłuższą aktywność zawodową, aby móc zapewnić sobie wyższe świadczenia.

Wielu Polaków rozumie, że musi dłużej pracować, aby nie musieć martwić się niskimi świadczeniami emerytalnymi. Każdy przepracowany odatkowo rok podnosi wysokość emerytury od 10 do nawet 15 proc. Pozostanie aktywnym zawodowo przez 6 lat po osiągnięciu ustawowego wieku emerytalnego może dać aż dwukrotnie wyższe świadczenie.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Magda Narożna znowu zmieniła image. Czy wygląda lepiej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Bieniuk pochwalił się rodzinnym zdjęciem. Internauci są mocno podzieleni. Padły ostre słowa nawiązujące do byłej partnerki Anny Przybylskiej

O tym się mówi: Krzysztof Ibisz szczerze wypowiedział się o swoim trzecim małżeństwie. Ze strony gwiazdora Polsatu padły wartościowe słowa, które zamkną usta krytykom