Jak przypomina portal "Super Express", w 2020 roku Andrzej Duda wywalczył reelekcję. I choć do jej zakończenia zostały jeszcze trzy lata, wszyscy zastanawiają się, czym zajmie się prezydent po opuszczeniu Pałacu Prezydenckiego. Jak się okazuje myśli o tym również prezydent Duda. Zrobił już nawet pierwszy krok w tym kierunku. Poznajcie szczegóły.

Co dalej z prezydentem Dudą?

Prezydent Andrzej Duda będzie mieszkał w Pałacu Prezydenckim jeszcze przez trzy lata. Jako, że trwa już jego druga kadencja, nie będzie mógł ponownie ubiegać się o urząd. Zdając sobie z tego sprawę, polityk już szykuje się do życia po prezydenturze.

Wiele wskazuje na to, że prezydent Duda pójdzie w ślady swoich poprzedników i nie będzie aktywnie angażował się w polską politykę. Mówi się, że jedną z ambicji prezydenta Dudy jest kariera w strukturach ONZ.

Portal "Onet" na potwierdzenie tej tezy, przywołuje fakt, że już teraz prezydent Duda stara się dbać o dobre relacje zarówno ze Stanami Zjednoczonymi, jak i Chinami. Podobne plany miał już wcześniej Aleksander Kwaśniewski, któremu objęcie funkcji sekretarza ONZ uniemożliwiło rosyjskie veto.

Nie wiadomo, czy Andrzej Duda będzie ubiegał się o najwyższe stanowisko w ONZ. W strukturze organizacyjnej Organizacji Narodów Zjednoczonych jest wiele stanowisk, które z pewnością byłyby dla polityka satysfakcjonujące. Aby móc je objąć wystarczy, że będzie miał poparcie ze strony Stanów Zjednoczonych, a Chiny nie wniosą sprzeciwu.

"W ONZ jest wielu tzw. wysłanników specjalnych, zajmujących się konkretnymi, głównie konfliktowymi regionami świata. Duda jako były prezydent może liczyć na takie stanowisko" - powiedział "Onetowi" jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Myślicie, że faktycznie prezydent Duda ma szanse na takie stanowisko?

To też może cię zainteresować: Uczestnik programu "Mam talent" przyznał, że udział w show przypłacił załamaniem nerwowym. Szczególnie mocno dała mu się we znaki Agnieszka Chylińska

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Upały mocno dają się nam we znaki. Warto sięgnąć po ten produkt, aby poczuć ulgę. O czym mowa

O tym się mówi: Ważne zmiany dla klientów aptek. W życie wchodzi nowa lista leków refundowanych. Nie wszyscy pacjenci będą zadowoleni