Jak podaje portal "O2", w ostatnich dniach towarzyszą nam upały, które coraz mocniej dają się nam we znaki. Kiedy temperatura przekracza 30 stopni szczególnie ważne jest dbanie o odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Powinniśmy pić dużo wody i sięgać po inne cenne dla naszego organizmu produkty. Jednym z nich jest kefir. Poznajcie jego zbawienny wpływ w trakcie upału.

Na upały kefir

Kefir jest produktem powstałym ze sfermentowanego mleka. Znajdziemy w nim cenne witaminy (A, B), a także potas, wapń, magnez, cynk. Jego ogromnym atutem jest brak konserwantów. Po kefir warto sięgać w momencie, kiedy upalne temperatury mocno dają się nam we znaki. Nie tylko świetnie orzeźwia i gasi pragnienie, ale pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

Kefir/YouTube @Marek Skoczylas
Kefir/YouTube @Marek Skoczylas
Kefir/YouTube @Marek Skoczylas

Regularne picie kefiru poprawi znacząco wygląd naszej skóry, a także florę bakteryjną jelit. Dzięki temu produktowi nasze jelita zaczną znacznie lepiej pracować. Zauważymy poprawę nie tylko w metabolizmie, ale także w ukłazie odpornościowym.

Obecny w kefirze tryptofan zapewni poprawę funkcjonowania układu nerwowego. Regularne spożywanie kefiru korzystnie zadziała też na obniżenie wartości ciśnienia krwi. Dodatkowo obniży poziom tzw. złego cholesterolu, dzięki czemu łatwiej będzie uniknąć miażdżycy, udaru, a także zawału.

Kefir/YouTube @Marek Skoczylas
Kefir/YouTube @Marek Skoczylas
Kefir/YouTube @Marek Skoczylas

Po kefir powinny sięgać również osoby, którym zależy na redukcji masy ciała. Produkt ten przyspiesza bowiem spalanie nadmiaru tłuszczu, ułatwiając zgubienie zbędnych kilogramów. Można pić kefir samodzielnie, a także dodawać go do chłodnika, koktajli owocowych i warzywnych, sałatek, a nawet naleśników.

Należycie do grona wielbicieli kefiru?

To też może cię zainteresować: Milionom Polaków w portfelach zostają nędzne grosze. Wzrost cen nie ma zamiaru wyhamować. Czerwcowa inflacja nie napawa optymizmem. Co będzie dalej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Trudna sytuacja jednej z bohaterek „Ślubu od pierwszego wejrzenia”. Agnieszka wciąż nie może doczekać się rozwodu. Nie traci nadziei z jednego powodu

O tym się mówi: Dobra wiadomość dla rodziców. Można już składać wniosek o wypłatę dodatkowych pieniędzy na dziecko