Najnowsze dane przekazane przez Główny Urząd Statystyczny, na które powołuje się portal Interia Biznes zdecydowanie nie dają powodu do pozytywnego patrzenia w przyszłość. Okazuje się, że w dopiero zakończonym czerwcu wzrost cen wyniósł średnio 15,6 procenta w stosunku do tego samego miesiąca w ubiegłym roku.

Jeśli chodzi o podwyżkę miesięczną to w porównaniu do maja, podwyżka cen wyniosła 1,5 procent. Jak udało się ustalić, głównym motorem napędowym rosnących w sklepach cen, a przez to kosztów utrzymania jest niesamowicie szybko drożejące paliwo. Wielu Polaków zastanawia się nad tym, kiedy nastąpi inflacyjny szczyt i jak wysokich rachunków za podstawowe produkty spożywcze możemy się spodziewać w kolejnych tygodniach.

Inflacja rośnie w zastraszającym tempie. Polakom zostaje w portfelach coraz mniej pieniędzy. Wzrost cen w czerwcu pobił rekord. Co stanie się w najbliższym czasie?

Niestety, potwierdziły się prognozy ekonomistów, którzy przewidywali, że tzw. konsensus rynkowy za czerwiec wyniesie 15,5 procent i tak też się stało. Natomiast ceny produktów i usług urosły średnio o 15,6 procent wobec czerwca 2021 roku.

Niestety, jak ujawnił GUS powodem takiego stanu ma być gwałtownie drożejące paliwo, która cena wzrosła w ujęciu rocznym o 46,7 procent, a miesięcznie aż o 9,4 procent. Do tego dochodzi podwyżka cen energii o 35,3 procent w skali roku, a z miesiąca na miesiąc 3 procent.

Niestety, praktycznie od marca inflacja co miesiąc rośnie i jest to nieustanny ruch w górę, nie ma nawet chwilowej stabilizacji.

- Szykuje się powtórka z marca jeśli chodzi o podwyżkę cen paliw. Żywność w czerwcu drożała wprawdzie mocniej od wzorca sezonowego, ale słabiej niż w rekordowych miesiącach - wyjaśnia Kamil Pastor, ekonomista PKO Banku Polskiego.

Jak informował portal "Życie News": SEZON NA WIOSENNE WARZYWA W PEŁNI. WIADOMO, JAK SPRAWIĆ, ABY POMIDORY W NASZYM OGRODZIE ROSŁY DORODNE I SOCZYSTE. WAŻNA JEST STAŁA OBSERWACJA SADZONEK

Przypomnij sobie: KRĄŻĄ POGŁOSKI, ŻE DNI FILIPA CHAJZERA W TVN SĄ POLICZONE. POWÓD TO ODEJŚCIE ZE STANOWISKA EDWARDA MISZCZAKA. SYTUACJA DZIENNIKARZA SIĘ ZMIENIŁA

Portal "Życie News" pisał również: W HOROSKOPIE MAMY TRZY NAJBARDZIEJ WYJĄTKOWE ZNAKI ZODIAKU! MOŻNA O NICH POWIEDZIEĆ, ŻE URODZILI SIĘ POD SZCZĘŚLIWĄ GWIAZDĄ. POWÓD JEST ZASKAKUJĄCY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PIOTR KRAŚKO Z CELNĄ RIPOSTĄ DO JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. DZIENNIKARZ W „FAKTACH” WYTKNĄŁ POLITYKOWI JEGO WŁASNE SŁOWA Z PRZEMÓWIENIA. TO OSTRA SZPILA