Jak podaje portal "TVN24", w piątek 1 lipca rusza nabór wniosków o wypłatę świadczenia "Dobry start". Pieniądze te mają służyć rodzicom dzieci na sfinansowanie wyprawki szkolnej. Jak złożyć wniosek? Kto dokładnie może się ubiegać o pieniądze?

Świadczenie "Dobry start"

Świadczenie "Dobry start" wypłacane jest raz w roku dla wszystkich dzieci pomiędzy 7. a 20. rokiem życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnością do 24. roku życia. Aby otrzymać pieniądze na szkolną wyprawkę, niezbędne jest złożenie odpowiedniego wniosku.

Nabór wniosków rusza 1 lipca i zakończy się 20 listopada. Z wnioskiem może wystąpić rodzic, opiekun prawny lub osoba, która faktycznie sprawuje nad dzieckiem opiekę, rodzice zastępczy, osoby prowadzące rodzinny dom dziecka oraz dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Wypłata dodatku w wysokości 300 zł nie jest uzależniony od osiąganych dochodów, co oznacza, że może ubiegać się o niego każdy. Złożenie wniosku możliwe jest wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem platformy PUE ZUS, portalu emp@tia, a także za pośrednictwem bankowości internetowej.

Podmiotem odpowiedzialnym za przyjmowanie wniosków i wypłatę przyznanch pieniędzy jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS przekaże pieniądze przelewem na konto, które zostanie wskazane przez wnioskodawcę w złożonym wniosku.

Rzecznik ZUS, Paweł Żebrowski w rozmowie z portalem "TVN24" podkreślił, że o świadczenie mogą się ubiegać również cudzoziemcy, którzy legalnie przebywają na terenie naszego kraju. Oznacza to, że mogą z niego korzystać także Ukraińcy, którzy po rosyjskiej agresji na ich kraj, schronili się w Polsce.

Złożyliście już wniosek?

To też może cię zainteresować: Milion w jeden dzień zebrano na dron dla Ukrainy. Ta zbiórka stała się wiralowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Trudna sytuacja jednej z bohaterek „Ślubu od pierwszego wejrzenia”. Agnieszka wciąż nie może doczekać się rozwodu. Nie traci nadziei z jednego powodu

O tym się mówi: Zachowanie księcia Harry'ego wobec starszego brata, oburzyło fanów rodziny królewskiej. Czy są jeszcze szanse na poprawę braterskiej relacji