Media obiegła niesamowicie budująca informacja, że w ciągu jednego dnia na polską zbiórkę na dron Bayraktar zebrano przeszło milion złotych. Brakuje jeszcze takich 21, ale jak widać, "Polak potrafi!"

Nic tak nie łączy ludzi, jak wspólny wróg, którego chcą osłabić lub pozbyć się go całkowicie. Nawet wspólny interes nie jest w stanie połączyć społeczeństwa tak silnie, jak znienawidzony jednakowo element społeczeństwa, który w mniejszym lub większym stopniu determinuje do współpracy nawet najbardziej nielubiące się na co dzień jednostki społeczne.

Jeden dzień, blisko 11 tysięcy darczyńców i milion złotych na skutecznego militarnie drona

Nie jest tajemnicą, że wojna, jaką znali do tej pory Polacy, to przede wszystkim okupacja, niewola, odebranie wszelkich praw człowiekowi, wszędobylskie mroczne zło niosące śmierć i zdradę, które budzi się w wojennych warunkach niemal w każdym człowieku indywidualnie.

Jest jeszcze druga strona wojny, której Polska nie doświadczyła ze strony krajów uważanych za sojuszników – solidarna pomoc i spojrzenie na człowieka, a nie na nację. Gdy Ukrainę Władimir Putin obrzucił najemnikami i poborowymi, natychmiastowa mobilizacja obywateli i sąsiadów nastąpiła zaraz po ustąpieniu pierwszego szoku.

Inicjatywa, za którą Ukraina dziękuje

Media zaczęły zalewać bezpośrednie doniesienia o sytuacji, co spotęgowane zostało dodatkowo, istnieniem mediów społecznościowych.

Teraz TVN24 donosi, że w wyniku zbiórki zorganizowanej przez publicystę Sławomira Sierakowskiego, w ciągu jednego dnia zebrano ponad milion złotych na nabycie drona Bayraktar TB2, którego twórcy zadeklarowali darmowe przekazanie jednostki bezzałogowej, apelując jednocześnie o przekazanie zebranych środków na zaspokojenie potrzeb ofiar wojny.

Obywatele Ukrainy nie kryją wzruszenia i wdzięczności za tak ogromne zainteresowanie akcją "Kupmy Bayraktara Ukrainie!" Zdążyli się już przekonać, że bezzałogowiec jest niezwykle skuteczny w walce.

YouTube/Kronika24.pl

O tym się mówi: Notatka znaleziona w zabawce syna miała mroczną treść. Co przeczytała mama chłopca

Zerknij: Znajoma Katarzyny Dowbor zdradziła kulisy jej zwolnienia z Telewizji Polskiej. Powód nadaje się do sądu pracy