Muzyk deklarował wówczas całkowitą niezależność względem innych partii politycznych, z których decyzjami nie zgadzał się.

Świeżość i innowacyjność, jaką wprowadził na początku Paweł Kukiz na arenę polityczną uwiodła wielu Polaków, którzy teraz sceptycznie podchodzą do jego porozumienia z partią rządzącą.

Polega ono na współpracy przy wszelkich głosowaniach, a konkretniej na tym, aby głosować tak, jak sobie życzy Prawo i Sprawiedliwość.

Dlatego też poparcie Pawła Kukiza dla Lex TVN wywołało w społeczeństwie ogromną niezgodę i falę krytyki, jaka wylała się na polityka.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Jan # (@jan_kde_)

Teraz Wirtualna Polska poruszyła temat związany z wyborami parlamentarnymi i ewentualnością startowania w wyborach Pawła Kukiza na kartach wyborczych PiS.

Jarosław Kaczyński zapytany o tę sprawę stwierdził, że jak dotąd nie widzi przeciwwskazań do współpracy z artystą i nie ukrywa, że były już ustalenia dotyczące jego kandydatury pod sygnaturą PiS - Bardzo lubię Pawła Kukiza, naprawdę. Ale to nie jest tylko polityk, ale też artysta. Świat sztuki lubi czasami zaskakiwać. Choć na razie na współpracę nie narzekam - stwierdził prezes Jarosław Kaczyński.

Bartosz Kownacki natomiast stwierdził, że nie ufa artystycznej duszy Pawła Kukiza, po którym można się spodziewać wszystkiego. Przyznał w rozmowie z mediami, że świetnie sobie poradzą bez niego.

O tym się mówi: Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Padła konkretna data, kiedy środki mają popłynąć do Polski

Zerknij: Marta Paszkin i Paweł Bodzianny odliczają dni do porodu. Uczestniczka porgamu "Rolnik szuka żony" ma nadzieję, że jej ukochany "nie wymięknie"