Jak przypomina portal "Super Express", w 2022 roku zakupy możemy zrobić zakupy tylko w 7 niedziel handlowych. Czy w najbliższą niedzielę będziemy mogli zrobić zakupy w sklepach dużych sieci handlowych i galeriach handlowych?

Czy niedziala 12 czerwca będzie niedzielą handlową?

W niedzielę 12 czerwca nie zrobimy zakupów. Nie jest to bowiem niedzielą handlową. Oznacza to, że zakupy będziemy mogli zrobić jedynie w tych placówkach, w których za ladą stanie sam właściciel. Zamknięte będą sklepy dużych sieci handlowych w tym między innymi Kaufland, Carrefour, Lidl, Biedronka, czy Dino.

Na kolejną niedzielę handlową przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać - dokładnie do 26 czerwca. Do końca 2022 roku pozostało jeszcze 5 niedziel handlowych, z czego dwie przypadają w grudniu, w okresie przedświątecznym.

Zakupy/ YouTube @Nasz Raciborz
Zakupy/ YouTube @Nasz Raciborz
Zakupy/ YouTube @Nasz Raciborz

Kto może handlować w niedzielę

Zakaz handlu w niedzielę obejmuje szereg podmiotów, choć są i takie, które zostały z zakazu wyłączone. Zakupy w dalszym ciągu można robić na stacjach paliw, kwiaciarnie, apteki i punkty apteczne, placówki handlowe w punktach, gdzie prowadzona jest działalność sportowa, oświatowa, turystyczna bądź kulturalna.

Otwarte mogą być również małe sklepy, gdzie za ladą będzie stał sam właściciel takiego punktu. Wśród sklepów, w których będziemy mogli w najbliższą niedzielę zrobić zakupy, znajdują się między innymi te, należące do sieci Żabka. Godziny ich ewentualnego otwarcia warto sprawdzić w konkretnym punkcie, bo nie są one takie same w całej Polsce.

Zakupy/ YouTube @Nasz Raciborz
Zakupy/ YouTube @Nasz Raciborz
Zakupy/ YouTube @Nasz Raciborz

Co sądzicie o zakazie handlu w niedzielę?

To też może cię zainteresować: Kolejna uczestniczka kultowego programu “Top Model” właśnie wkroczyła do świata show biznesu. Ksenia Chlebicka już niebawem na ekranach telewizorów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Enrique Iglesias zrobił show. To zaskoczyło Polaków. Jego koncert okazał się prawdziwym pokazem energii scenicznej

O tym się mówi: Uczestniczka "MasteChefa" poprowadzi program w TVP. Jolanta Kleser zdradziła przy okazji, że i jej zdarzają się kuchenne wpadki. Jakie