Jak podaje portal "O2", w ostatnich miesiącach mamy do czynienia z coraz szybciej rosnącymi cenami. W górę idą nie tylko ceny produktów spożywczych i usługi, ale także koszty zakupu działek, domów i mieszkań. Jak kształtują się ceny działek w ostatnich miesiącach i latach?

Jak kształtują się ceny działek?

Portal "Pomorska" wskazuje, że w 2004 roku za hektar ziemi rolnej płaciło się średnio 6 tysięcy złotych. Dekadę później cena ta wzrosła już do 32 tys. zł. Teraz ceny są jeszcze wyższe. "Pomorska" wskazuje, że za 662 mkw. w Borach Tucholskich będziemy musieli zapłacic około 49 650 zł. Ziemia w pobliskich Wałkowiskach to już 165 000 zł za obszar 8278 mkw.

W miejscowości Wędzyn, gdzie w sąsiedztwie znajdują przepiękne jeziora i lasy, za działkę wielkości 3100 mkw. musimy zapłacić około 159 000 zł. Ziemia w pobliżu jeziora Chojno to wydatek rzędu 380 000 zł za powierzchnię obejmującą 3000 mkw.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Nie jest tajemniczą, że im bliżej większych ośrodków miejskich, tym ceny stają się wyższe. Za działkę na toruńskim osiedlu Kaczorek trzeba zapłacić 1 500 000 zł (działka o powierzchni 3200 mkw.).

Forma inwestycji

W czasach, gdzie mamy do czynienia z szalejącą drożyzną, jedną z form inwestowania i zabezpieczania środków, jest zakup gruntu. Wiele osób wskazuje, że zakup ziemi, a następnie jej sprzedaż przynosi przeważnie zyski większe niż te zwiazane z bankowymi lokatami.

Eksperci są zdania, że w najbliższych latach raczej nie możemy spodziewać się, że sytuacja ta ulegnie zmienie. "Wielu inwestorów decyduje się przekształcić ziemię rolną, podnosząc tym samym jej wartość" - powiedział Michał Chimko z firmy Horyzont Inwestycji.

Zakup ziemi/YouTube @Magda Wysocka
Zakup ziemi/YouTube @Magda Wysocka
Zakup ziemi/YouTube @Magda Wysocka

Co sądzicie o cenach zimi?

To też może cię zainteresować: Ważne informacja płynie z MSWiA. Chodzi o przebywanie blisko granicy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Olga Bończyk zabrała głos w sprawie pogłosek o romansie ze Zbigniewem Wodeckim. Co wyznała po latach

O tym się mówi: Już niebawem do seniorów trafi spora suma. Kto może liczyć na jej wypłatę