Pilny komunikat ogłoszony został przez szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczący czasowego zakazu zbliżania się do granicy. Według rozporządzenia MSWiA zakazem objętych jest 183 miejscowości w obrębie województw przygranicznych, czyli lubelskiego oraz podlaskiego.

Strefa przygraniczna wciąż pod lupą pograniczników i rządu

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez CPKP "BOA" (@cpkp.boa)

Jak donosi Radio Zet, Mariusz Kamiński na swoim twitterowym profilu opublikował jednocześnie informacje dotyczącą województwa podlaskiego, którego włodarz wprowadzić ma ograniczenie zbliżania się do linii granicy państwowej.

Nie będzie można wówczas przebywać w odległości 200 m od granicy polsko-białoruskiej. Jak podają media, 183 przygraniczne miejscowości objęte są zakazem zbliżania się do granicy z Białorusią obowiązującym do 30 czerwca bieżącego roku - 1 lipca przestanie obowiązywać rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania w 183 miejscowościach na obszarze przygranicznym województw podlaskiego i lubelskiego Jednocześnie wojewoda podlaski wprowadzi zakaz przebywania w odległości 200 metrów od linii granicy państwowej - napisał szef resortu MSWiA.

Według informacji płynących z resortu, nim upłynie ważność rozporządzenia, według harmonogramu założonego przez rząd powstać ma barykada w postaci fizycznej zapory w obszarze granicy Polski z Białorusią. Ma ona mieć długość 186 km i obejmować ma obszar przygraniczny.

Budowa rozpoczęła się 25 stycznia bieżącego roku. Jak dotąd według medialnych doniesień zakończonych zostało 130 kilometrów wspomnianej zapory. Wszystkie te działania związane są z trwającymi uporczywymi próbami nielegalnego przedostania się na teren Rzeczypospolitej Polski, które mogłyby być świetną okazją do prowokacji związanej z tak zwanym kryzysem migracyjnym.

O tym się mówi: Św. pamięci Krzysztof Pachucki planował dziecko z Bogusią. Po co poszedł do księdza, zanim odszedł

Zerknij: Nowe fakty w sprawie rozwodu Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego obiegły media. Aktor stawia sprawę jasno