Jak podaje portal "O2", skandaliczna sytuacja miała miejsce na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym złotowskiej placówki. Lekarz pełniący tam dyżur w nocy z niedzieli na poniedziałek był pijany. Badanie wykazało, że miał niemal promil alkoholu we krwi. Podjęto decyzję o jego natychmiastowym zwolnieniu z pracy.

Skandaliczna sytuacja na SOR-ze w Złotowie

Kilka minut po północy w poniedziałek 6 czerwca na Policję zadzwoniła jedna z pacjentek Szpitala Powiatowego w Złotowie (woj. wielkopolskie). Kobieta zasugerowała, że przyjmujący na oddziale lekarz, może być pijany. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że lekarz faktyznie znajduje się pod wpływem alkoholu.

Lekarz. Źródło: Youtube TV Regionalna pl
Lekarz. Źródło: Youtube TV Regionalna pl
Lekarz. Źródło: Youtube TV Regionalna pl

W trakcie przeprowadzenia badania stanu trzeźwości okazało się, że organizmie medyka znajduje się nimal promil alkoholu. W momencie, kiedy policjanci przyjechali na wezwanie, lekarz nie udzielał nikomu porady medycznej, przebywając w tak zwanym pokoju lekarskim.

Funkcjonariusze wskazują, że trwa ustalanie, czy lekarz będąc pod wpływem alkoholu naraził przebywających na oddziale pacjentów na utratę zdrowia lub życia. Dyrekcja złotowskiej placówki zdecydowała się wobec medyka wyciągnąć konsekwencje. 50-letni lekarz został zwolniony z pracy w trybie natychmiastowym.

Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja

Okazuje się, że to nie pierwszy tego rodzaju przypadek w złotowskim szpitalu. "Super Express" informuje o tym, że pod koniec listopada ubiegłego roku policja otrzymała zgłoszenie o pijanym lekarzu z oddziały psychiatrycznego. W połowie grudnia podobne wezwanie dotyczyło 64-letniego lekarza, który znajdował się na SOR-ze.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Została królową turnusu, a po programie jej życie się kompletnie zmieniło. Co słychać u popularnej Halinki z „Sanatorium miłości”

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W aptekach już nie będzie można tego kupić. Firma Bayer wycofała dystrybucję na terenie Polski ważnego leku

O tym się mówi: Wpis Małgorzaty Ohme o odchodzącym Edwardzie Miszczaku jest kompletnie nie na miejscu według internautów. Kolejna wpadka prowadzącej „Dzień dobry TVN”