Według medialnych doniesień, Informacja ta trafiła do opinii publicznej od jednego z dystrybutorów niemieckiej firmy Bayer.

Panie leczące się tym preparatem nie kupią go już w polskich aptekach

Najwyraźniej kobiety mieszkająca w Polsce nie będą już mogły kupić produktu leczniczego firmy Bayer o nazwie Climara-50, gdyż Nie będzie on więcej dostarczany do Polski i do polskich aptek. Media donoszą, że zapasy leku zarówno w aptekach, jak i w magazynach już się kończą i już nigdy nie będą uzupełnione.

Jak można zobaczyć na mediach społecznościowych, poza granicami Polski kwitnie handel plastrami estradiolowymi dla kobiet, które doświadczyły już menopauzy.

Plastry te są powszechnie stosowane w leczeniu objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca i suchość pochwy, pieczenie i podrażnienie.

Jako lek estradiol używa się w leczeniu symptomów menopauzy i przeciwdziałaniu osteoporozie.

Estradiol jest farmaceutykiem generycznym osiągalnym również pod markami Delestrogen, Evamist, Elestrin, Alora, EstroGel, Estrasorb, Vivelle, Divigel, Climara, Innofem, Estrace, Estraderm i Menostar. W leczeniu przejawów menopauzy powszechne jest stosowanie estradiolu.

O tym się mówi: Ostatnie słowa Ojca Pio stały się kluczem do instrukcji zbawienia. Co powiedział odchodząc

Zerknij też tutaj: Dzisiaj niespokojna pogoda w całym kraju. IMGW wydał ostrzeżenia zapowiadając burze z gradem. Co jeszcze znalazło się w prognozie na czwartek