Miłość Ojca Pio do Matki Bożej i Jej Różańca wspierała go i wzmacniała w trakcie jego ziemskiej pielgrzymki.

Był niezwykłym krzewicielem uwielbienia Maryi i Jej Różańca

Ojciec Domenico Mondrone mówił o miłości Ojca Pio do Maryi i powiedział: Różaniec był najpiękniejszym i najdłuższym kazaniem na jej cześć, bo trwał całe jego życie. Mówił różańcem, który zawsze dzierżył w palcach, różańcem, który ściskał w tych ostatnich chwilach, niemal tak, jakby był najwyższym ogniwem między ziemią, którą miał opuścić, a niebem, które otworzyło się przed nim.

Cleonice Morcaldi, jedna z duchowych córek Ojca Pio, prowadziła rozmowę z Ojcem Pio na kilka dni przed jego śmiercią. – Ojcze, proszę, daj mi choć jedno słowo – powiedziała do niego Cleonice. Odpowiedział: „Kochaj Madonnę i uczyń, aby była kochana. Bezustannie odmawiaj jej różaniec. To jest zbroja przeciwko złu współczesnego świata”. „Czy Madonna jest blisko ciebie?” – spytała Cleonice. „Matka” odparował Ojciec Pio. „Cały Raj jest blisko niej”.

Ojciec Pio przekroczył próg do życia wiecznego nadzwyczaj spokojnie, bardzo dobrze przygotowany. Zmarł z różańcem w ręku. Jego ostatnie słowa brzmiały – Jezus, Maryja.

Jego ciało zostało pochowane 26 września w krypcie w kościele Matki Bożej Łaskawej. W jego Mszy Requiem wzięło udział ponad 100 000 osób.

O tym się mówi: Smutne wieści płyną ze świata teatru i telewizji. Nie ma już z nami wybitnego aktora, którego głos znają wszyscy

Zerknij tutaj: Pilna wiadomość dla sympatyków Jarosława Kaczyńskiego. Wiadomo kto przyjdzie na jego miejsce w rządzie